Loading

Zawody

Rok 2015 znów był udany dla Niepołomickiego Klubu Karate Kyokushin.

W styczniu zespół wziął udział w Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin Carpathia Cup 2015 w Rzeszowie. Trzy zawodniczki stanęły na trzecich miejscach podium: Sara Fryca (pierwszy medal tej zawodniczki na zawodach), Julia Cenda i Justyna Krosta. Walki uczestników turnieju odbywały się na bardzo wysokim poziomie.

7 medali wywalczył klub na Ogólnopolskim Turnieju Karate Dragon Fights Kyokushin Cup, 11 kwietnia w Radomiu. Drużyna w kategorii kumite semi contact dla juniorów, a dla seniorów full contact – przywiozła 4 złote medale, 2 srebrne i 1 brązowy. W zawodach wzięło udział 13 naszych zawodników. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy II miejsce

23 maja ekipa wybrała się na V Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży „One World One Kyokushin” w Limanowej, z udziałem około 550 zawodników, z ponad 50 ośrodków – w tym Austrii, Czech, Ukrainy i Polski. Z zawodów klub przywiózł 7 medali, w tym dwa złote, cztery srebrne i jeden brązowy. Na podium stanęli: Justyna Krosta, Dominik Maśnica, Martyna Kubik, Weronika Kurzeja, Szymon Grymek . Drużynowo zespół zdobył III miejsce.

31 maja klub pojechał na XIII Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin do Nowego Targu. Ekipa wywalczyła łącznie 13 medali w konkurencji kumite i kata, z podziałem na wiek i wagę zawodnika. Choć wszystkim zawodnikom biorącym udział w tych zawodach należą się brawa, to pochwała należy się przede wszystkim: Justynie Kroście, która wygrała wszystkie walki przed czasem; Aleksandrze Pieprzycy, która dotarła do finału (ćwiczyła wtedy pół roku); Ninie Malinie za udany debiut.

Dwa tygodnie później, 13 czerwca w Wieliczce, odbył się V Ogólnopolski Turniej o Puchar Solny Młodzików, Kadetów i Dzieci Kyokushin Karate. Nie mogło na nim zabraknąć zespołu z Niepołomic. Jak co roku, nasza ekipa postawiła innym wysoką poprzeczkę. W rezultacie indywidualnie nasi zawodnicy wywalczyli 15 medali, co pozwoliło zająć I miejsce w drużynowej klasyfikacji generalnej. Pochwalić należy: Kacpra Krawczyka, który zajął I miejsce w kata, a II w kumite, Aleksandrę Pieprzycę za zajęcie I miejsca w kumite oraz III w kata i Justynę Krostę za dwa I miejsca w kata i w kumite. Świetnie spisał się Karol Basak wygrywając 2 walki.

19 września w miejscowości Giedlarowa, odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin/Shinkyokushin Dzieci i Młodzieży GIEDLAROWA CUP. 10 zawodników reprezentujących Niepołomicki Klub Karate wywalczyło 9 medali. Warto podkreślić, że Mateusz Cenda – najmłodszy zawodnik w naszym klubie – zdobył 2 puchary w konkurencji kata i kumite.

W październiku zespół z Niepołomic wywalczył 14 medali na I Turnieju Karate o Puchar Miasta Katowic. O medale walczyła 15-osobowa ekipa. Na wyróżnienie zasłużył Krzysztof Gajoch, który po raz pierwszy stanął na podium, wygrywając dwie walki wazami, choć zawodnik ćwiczył wtedy niespełna rok.

Grupa z Niepołomic wzięła również udział w Stąporkowie w II Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży, gdzie 14 zawodników zdobyło 12 medali. Tutaj najlepiej spisał się 9-letni Dominik Maśnica, wygrywając cztery walki przed czasem. Jednocześnie chłopak został najlepszym technikiem turnieju. Dobrze zaprezentował się Kacper Walczak, który w pięknym stylu wygrał dwie walki, a w trzeciej przegrał przez wskazanie. Wyróżnienie należy się Weronice Senderskiej, która zadebiutowała na tych zawodach i zdobyła II miejsce.

W sobotę 12 grudnia 2015 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mielcu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Południowej PFKK Full Contact Kyokushin Karate. Ekipa z Niepołomic wywalczyła na tej imprezie 4 medale: 2 złote, 2 srebrne. Najlepiej spisały się: Aleksandra Pieprzyca (11 lat) – I miejsce oraz Justyna Krosta (13 lat) – także I miejsce. Bardzo dobrze spisali się: Martyna Kubik (13 lat) – miejsce II i Kacper Krawczyk (10 lat) również II miejsce.

Od 3 do 11 lipca karatecy wraz z trenerem wybrali się na obóz sportowy do Okuninki nad Jezioro Białe. Oprócz zwiedzania, opalania i pływania w jeziorze odbywały się też ciężkie, codzienne treningi, na których uczestnicy obozu mogli poprawić swoje zdolności w walce i technikach kata. Karatecy brali udział w licznych turniejach i grach zespołowych.

Podsumowując, zawodnicy z Niepołomic w roku 2015 brali udział w 9 turniejach, na których wywalczyli indywidualnie 84 medale. Jeden raz stawali na najwyższym podium w klasyfikacji drużynowej, raz na II i III miejscu. Powyższe sukcesy są zasługą ciężkiej pracy zawodników i trenera Wiesława Krosty.