Loading

Artykuł

W niedzielę 10 czerwca w Nowym Targu odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin.       

W zawodach wzięło udział około 200 zawodników. Niepołomicki klub reprezentowało 14 zawodników i zawodniczek.

Wielu z nich pierwszy raz uczestniczyło w takiej imprezie. Kadrę NKKK stanowili: Justyna Krosta, Aleksandra Pieprzyca, Kacper Krawczyk, Łukasz Fryca, Julia Cenda, Maksymilian Chytroś, Anna Liszkiewicz, Łucja Blicharska, Karol Blicharski, Krzysztof Gajoch, Kamil Gajoch, Marcel Kaleta, Julia Stanecka i Pietras Julia.

Tym razem najlepiej zaprezentowała się Aleksandra Pieprzyca zajmując 2 pierwsze miejsca w kategorii kata 2004/2003 oraz w kategorii kumite 2004/2003 do 50 kg. Pierwszą walkę wygrała w dobrym stylu przez Wazaari, drugą zaś zwyciężyła przez znaczną przewagę. Pierwsze miejsce również w kategorii kata zajął Kacper Krawczyk 2005/2006. Natomiast w kumite zajął trzecie miejsce.

Drugie miejsca zajęła Justyna Krosta w kategorii kata 2002 i seniorzy oraz w kumite 2002/2000 open – bez podziału na kategorie wagowe. Pierwszą walkę wygrała w bardzo dobrym stylu. Następna walka była bardzo wyrównana. Niestety po zaciętej dogrywce przegrała z zawodniczką zdecydowanie cięższą od siebie. Łukasz Fryca również zdobył 2 medale. Miejsce trzecie w kategorii kata 2004/2003. Natomiast w kumite 2004/2003 do 60kg zajął drugie miejsce – pierwszą walkę zdecydowanie wygrał przez Wazaari, a drugą również zwyciężył. Natomiast w trzeciej przegrał po zaciętym pojedynku.

Równie dobrze spisali się Nasi młodzi zawodnicy. Pierwsze miejsca zajęli: Maksymilian Chytroś w kategorii kumite 2010 /2007, który wszystkie walki zwyciężył bez żadnych wątpliwości  i Łucja Blicharska w kategorii kumite do 201, gdzie każdą swoją walkę wygrywała zdecydowanie. Jest to już Jej drugi medal! Marcel Kaleta w kategorii kumite do 2011r. również wygrywał swoją kategorię zaznaczając dużą przewagę w każdej walce. Na drugim miejscu stanęła Julia Pietras w kategorii kumite do 2011r. Na trzecim miejscu podium stanęli: Kamil Gajoch w kategorii kumite do 2011r, Krzysztof Gajoch w kategorii kata 2005 /2006 oraz Anna Liszkiewicz w kategorii kumite do 2007.

Wspaniale spisał się Nasz najmłodszy zawodnik Karol Blicharski w kategorii kumite do 2011r., który to pierwszą walkę wygrał zdecydowanie, a drugą przegrał z ubiegłorocznym finalistą.

Podsumowując zawody zaliczamy do udanych. Gratulujemy wszystkim zawodnikom za odniesione sukcesy. Ostatecznie NKKK uplasował się drużynowo na IV miejscu z małą stratą do trzeciego miejsca na podium.

Podziękowania dla trenera Wiesława Krosty, który przygotował Nas do turnieju. Na zawodach pełnił rolę sędziego, a poziom Jego sędziowania był dobrze oceniany przez kibiców.  Maciej Krawczyk pełniący jak zwykle rolę fotografa utrwalił na „kliszy” wspomniane zawody. Za co dziękujemy.

Przejazd na zawody dofinansowała Gmina Niepołomice.