Klub

O klubie

Niepołomicki Klub Karate ShinKyokushin powstał w 2008 roku. Został założony przez trenera Wiesława Krostę – sportowca z olbrzymim doświadczeniem, trenującego Karate i boks od 35 lat. Założyciel klubu Karate w Niepołomicach jest zaprawiony w walkach kontaktowych, jest również wielokrotnym medalistą Polski zarówno w kategorii wagowej, jak i w kategorii otwartej.

W trakcie swojej wieloletniej kariery sportowej trener wychował wielu dobrych zawodników, którzy wielokrotnie stawali na podium. Dziś z wiedzy i doświadczenia trenera mogą korzystać kolejni adepci zarówno Karate Kyokushin, jak i boksu. Członkami naszego klubu są zarówno profesjonalni zawodnicy, jak i osoby, które trenują rekreacyjnie; kobiety, mężczyźni oraz dzieci.

W naszym Klubie Karate ShinKyokushin w Niepołomicach można ćwiczyć już od szóstego roku życia. Zajęcia prowadzimy w trzech grupach różniących się stopniem zaawansowania, dzięki czemu każdy z naszych uczniów może ćwiczyć adekwatnie do swojego poziomu i we własnym rytmie doskonalić swoje umiejętności.

GRUPA POCZĄTKUJĄCA – w grupie początkującej trenują przede wszystkim młodsze dzieci, które rozpoczynają dopiero swoją przygodę z Karate Kyokushin lub przygotowują się do tego, by w przyszłości wziąć udział w zawodach.

GRUPA ZAAWANSOWANA – w grupie zaawansowanej ćwiczy młodzież, która ma już za sobą kilka lat treningu. Treningi tej grupy są bardziej intensywne, a jej członkowie podchodzą do nich z dużą determinacją, co oczywiście przekłada się na wspaniałe wyniki na zawodach.

GRUPA DOROSŁA – w grupie dorosłej trenujemy głównie boks oraz K1. Członkami tej grupy jest młodzież powyżej 16 roku życia oraz osoby dorosłe.

Zajęcia prowadzą trenerzy: Wiesław Krosta (Karate Kyokushin, boks, K1), Kuba Krosta ( boks) oraz Justyna Krosta (asystent Karate Kyokushin). Odbywają się one na profesjonalnej sali treningowej w budynku pływalni w Niepołomicach – sala jest wyposażona w materace, tarcze, łapawice, worki, rękawiczki, skakanki, hoga, kaski czy sprzęt fitnessowy.

Nasz Klub Karate w Niepołomicach co roku organizuje obozy rekreacyjno-sportowe. Uczestnicy mogą doskonalić w ich trakcie swoją technikę, ucząc się nowych rzeczy; poprawiać kondycję; a co najważniejsze – kształtować swój charakter. Z każdego obozu wracamy silniejsi, wytrwalsi i z większą pewnością siebie.

Klub Karate ShinKyokushin w Niepołomicach bierze również udział w wielu zawodach sportowych, na których – dzięki ciężkiej pracy zawodników oraz trenera – zdobywamy liczne medale. Nagrody są ważne, jednak nie są najistotniejsze. Podczas turniejów, oprócz medali, zdobywamy coś, co jest bezcenne – wzmacniamy się fizycznie oraz psychicznie, oswajamy się z nowymi wyzwaniami, a to  przydaje się w codziennym życiu.

Jest dla nas niezwykle ważne, aby każdy uczeń Klubu Karate ShinKyokushin w Niepołomicach nie tylko uczył się sztuki walki, jaką jest Karate Kyokushin, ale także to, aby doskonalił panowanie nad własnym umysłem i kształtował swój charakter. Równie istotne jest dla nas to, aby nasi uczniowie przestrzegali zasad panujących w Dojo i przestrzegał ich zarówno na Sali treningowej, jak i poza nią.

Przysięga DOJO

  1. - Będziemy ćwiczyć nasze serca i ciała dla osiągnięcia pewnego, niewzruszonego ducha.
  2. - Będziemy dążyć do prawdziwego opanowania sztuki karate, aby kiedyś nasze ciało i zmysły stały się doskonałe.
  3. - Z głębokim zapałem będziemy starać się kultywować ducha samo wyrzeczenie się.
  4. - Będziemy przestrzegać zasad grzeczności poszanowania starszych oraz powstrzymywać się od gwałtowności.
  5. - Będziemy spoglądać w górę ku prawdziwej mądrości i sile porzucając inne pragnienia.
  6. - Będziemy wierni naszym ideałom i nigdy nie zapomnimy o cnocie pokory.
  7. - Przez całe nasze życie, poprzez dyscyplinę karate, dążyć będziemy do poznania prawdziwego znaczenia drogi, którą obraliśmy.
  8. - Nie będziemy stosować i rozpowszechniać sztuki karate poza DOJO.

Klub Karate z 10-letnim doświadczeniem

w nauce sztuk i sportów walki

Wykwalifikowana kadra trenerska

z licznymi sukcesami na koncie

Trzy grupy zaawansowania

dostosowane do umiejętności ucznia

Trening dla ciała i ducha

Pozytywny wpływ na zdrowie i rozwój duchowy

Kyokushin Niepołomice to świetny wybór