Artykuły

2023.06.29

PODSUMOWANIE CZERWCOWYCH ZAWODÓW

W czerwcowych zawodach Niepołomicki Klub Kyokushin Karate zdobył aż 19 medali w tym 6 złotych, 5 srebrnych oraz 8 brązowych. 5 czerwca zawodnicy wystartowali na ogólnopolskim turnieju w Tarnowie. Na zawodach wzięło udział 250 zawodników. Zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach kata oraz kumite. Klub reprezentowała 8 osobowa Niepołomicka kadra – Łucją Blicharska, Kuba Salamaga, Tymon Salamaga, Mikołaj Kluba, Karol Blicharski, Maja Skwara, Marcel Kaletą oraz Andrzej Opoczko.

2023.04.17

3 MEDALE W SANDOMIERZU

26 marca odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin w Sandomierzu. W zawodach wystato-wało prawie 400 zawodników z całej Polski. Turniej odbył się w konkurencji kumite semi contact. Z uwagi na dużą liczbę startujących w kategoriach zawodnicy musieli wygrać minimum trzy walki, aby stanąć na podium. Nasz klub reprezentowało sześcioro zawodników: Jakub Salamaga, Tymon Salamaga, Mikołaj Kluba, Karol Blicharski, Łucją Blicharska i Szymon Sobesto.

2022.12.01

7 medali dla Niepołomickiego Klubu Karate Kyokushin

W ostatnich tygodniach odbyły się dwa turnieje ogólnopolskie w których Niepołomicki Klub Karate Kyokushin wziął udział. Mianowicie: 11 listopada`22 w Łańcucie, gdzie wystartowało 200 zawodników i zawodniczek w tym 5 dzieci z Niepołomic: Karol Blicharski, Szymon Sobesto, Jakub Salamaga, Tymon Salamaga, Mikołaj Kluba, a tydzień później tj. 20 listopada`22  odbył się turniej  w Nowym Targu, w którym  uczestniczyło ponad 400 zawodników, a w tym: Łucją Blicharska , Zofia Hebda, Karol Blicharski, Mikołaj Kluba, Marcel Kaletą, Wojciech Mikuda, Antoni Porębski i Zlatomyr Kopior.

2022.10.25

Brązowy medal na Międzynarodowym Turnieju dla Niepołomickiego Klubu Karate Kyokushin.

22 października 2022r.  odbył się VIII Międzynarodowy Turniej Karate o Puchar Prezydenta Miasta Katowic. W turnieju wzięło udział prawie 400 zawodników  z Polski jak i z zagranicy.  Turniej odbywał się w dwóch kategoriach Kata i Kumite. Nasz Klub reprezentowało 6 zawodników i zawodniczek: Łucja, Blicharska, Karol Blicharski , Tymon Salamaga, Jakub Salamaga, Szymon Sobesto i Mikołaj Kluba.

2022.10.20

ZŁOTY MEDAL NA PUCHARZE POLSKI K-1 

W dniach od 14-16 października w Starachowicach odbył się Puchar Polski w kick - boxingu w formule K-1. W zawodach wzięło udział prawie 300 zawodników i zawodniczek. Poziom zawodów był bardzo wysoki, a walki widowiskowe. Większość pojedynków kończyło się po planowanych trzech rundach, ale nie zabrakło także nokautów. Niepołomicki Klub Karate Kyokushin - Boxing reprezentowała Justyna Krosta.

2022.08.04

Medale na Ogólnopolskim Turnieju.

26 marca odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Sandomieria Cup. W zawodach wzięło udział około 250 zawodników z całej Polski. Rywalizacja była na wysokim poziomie, a zawodnicy, aby stanąć na podium musieli wygrać minimum dwie walki. Niepołomicki Klub Karate Shinkyokushin reprezentowało 5 zawodników: Karolina Sapeta, Łucja Blicharska, Mikołaj Kluba, Karol Blicharski i Marcel Kaleta.

2022.04.20

Brąz na Mistrzostwach Polski Kick - Boxingu

Mistrzostwa Polski Kickboxingu w formule low-kick odbyły się na początku kwietnia w Piotrkowie Trybunalskim. Wzięło w nich udział ponad 400 zawodników. Walki były rozgrywane na trzech ringach. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, walki były ostre, wymagające, a więc widowiskowe. Niepołomicki Klubu Karate Shinkyokushin reprezentowała Justyna Krosta. Zdobyła ona po raz kolejny brązowy medal w kategorii senior do 56 kg. Stoczyła zacięte pojedynki, wygrywając zdecydowanie na punkty. Walkę o wejście do finału przegrała z bardzo utytułowaną i doświadczoną zawodniczką. Jednak, mimo przegranej, Justyna  dostarczyła świetnego widowiska, gdyż walka była bardzo wyrównana. Niewiele zabrakło, aby ręka naszej zawodniczki powędrowała do góry.

2022.02.08

3 MEDALE NA LIDZE PODKARPACKIEJ

Zawodnicy Niepołomickiego Klubu Karate Kyokushin zdobyli dwa złote i jeden srebrny medal podczas II Podkarpackiej Ligi Karate Kyokushin, która odbyła się 5 lutego w Rzeszowie. Jest ona przeznaczona dla zawodników, którzy startują na zawodach po raz pierwszy. W zmaganiach wzięło udział ok. 120 zawodników i zawodniczek.  Turniej odbywał się w kategorii kumite semi-contact. Dzieci podczas walk były zabezpieczone w ochraniacze na piszczele i stopy, piąstkówki oraz ochraniacz na tułów tzw. hogo. Niepołomicki Klub Karate Kyokushin reprezentowało trzech zawodników: Tymon Salamaga, Kuba Salamaga i Mikołaj Kluba. Cała trójka wypadła świetnie – zdobyli trzy medale: dwa złote i jeden srebrny.

2021.11.19

8 medali w Nowym Targu

6 listopada w Nowym Targu odbył się „Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin” pod patronatem Burmistrza miasta Nowy Targ. W zawodach wzięło udział około 200 zawodników z ponad 20 klubów. Turniej odbywał się w dwóch konkurencjach kata i kumite (walka). Nasz klub reprezentowało sześcioro zawodników i zawodniczek – Karol Blicharski, Mikołaj Kluba, Łucja Blicharska, Oliwer Dobrzeniecki, Karolina Sapeta oraz Zofia Hebda. Ostatecznie nasz klub zdobył 8 medali – dwa złote, dwa srebrne i cztery brązowe.

2021.06.10

Medale w Radomsku

29 maja odbył się II turniej RANDORI CUP w Radomsku. W turnieju wzięło udział 280 zawodników z 28 klubów z całej polski. Zawody odbywały się w dwóch formułach kata i kumite. Nasz klub reprezentowało czterech zawodników : Łucja Blicharska , Karol Blicharski , Mikołaj Kluba oraz Michał Ślusarek.