Artykuły

2021.06.10

Medale w Radomsku

29 maja odbył się II turniej RANDORI CUP w Radomsku. W turnieju wzięło udział 280 zawodników z 28 klubów z całej polski. Zawody odbywały się w dwóch formułach kata i kumite. Nasz klub reprezentowało czterech zawodników : Łucja Blicharska , Karol Blicharski , Mikołaj Kluba oraz Michał Ślusarek.

2021.05.17

Medal na turnieju w Wojniczu

15 maja w Wojniczu odbył się kolejny Ogólnopolski turniej - Memoriał „Cichociemnych” Spadochroniarzy Armi Krajowej. W turnieju wzięło udział 307 zawodników z 35 klubów z całej Polski. Nasz klub po długiej przerwie od startów reprezentowało dziewięcioro zawodników : Emilia Rożek, Łucja Blicharska, Karol Blicharski, Marcel Kaleta, Michał Ślusarek, Tymon Salamaga, Kuba Salamaga, Witek Kałuża oraz Ewa Andrzejewska. W tym czterech zawodników po raz pierwszy próbowali swoich sił na zawodach.

2020.11.18

4 MEDALE W KATOWICACH

24 października w Katowicach odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Shinkyokushin. W zawodach wzięło udział 200 zawodniczek i zawodników od 5. do 16. roku życia. Turniej odbył się w dwóch konkurencjach: kata (forma) i kumite (walka). Nasz Klub reprezentowało 5 zawodników: Filip Litwa, Emilia Rożek, Karolina Rożek, Mikołaj Kluba oraz Marcel Kaleta. Zdobyliśmy 4 medale, w tym trzy złote i jeden srebrny.

2020.10.21

BRĄZOWY MEDAL NA MISTRZOSTWACH POLSKI KICK- BOXINGU

BRĄZOWY MEDAL NA MISTRZOSTWACH POLSKI KICK- BOXINGU ​W dniach 18-20 września b.r. w Starachowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Kick-boxingu w formule low kick. Dla wyjaśnienia kick boxing jest to walka polegająca na walce w tzw. stójce i zadawaniu ciosów bokserskich pięściami oraz kopnięcia na wszystkie części ciała. W zawodach wzięło udział 400 zawodników z całej Polski.

2020.08.24

Obóz Niedzica po raz kolejny.

Niepołomicki Klub Karate Kyokushin zorganizował od 10 do 17 lipca – już po raz trzeci – obóz sportowo-rekreacyjny w Niedzicy. Treningi odbywały się w dwóch grupach. Jedna grupa, to pasjonaci karate kyokushin. Natomiast druga, to osoby trenujące na co dzień w niepołomickim klubie boks. Obóz możemy uznać za bardzo udany, gdyż oprócz codziennych treningów i porannych rozruchów obfitował w wiele różnych urozmaiconych atrakcji.

2020.03.19

Memoriał Cichociemnych Spadochroniarzy

Za nami druga edycja Memoriału Cichociemnych Spadochroniarzy. W rywalizacji wziął udział Niepołomicki Klub Karate Kyokushin.       W turniej rozgrywanym w Wojniczu wystartowało około 270 zawodników z 36 klubów, w tym z Austrii, Chorwacji oraz Polski. Turniej odbywał się w konkurencji kumite na zasadach semi, contactu i full-contactu. Nasz klub reprezentowało 4 młodych zawodników: Nadia Skowrońska, Patryk Szeląg Aleksander Solecki oraz Karol Chmiest.

2020.02.03

Złoty powrót z międzynarodowego turnieju.

W dniach 1-2 lutego odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushin CARPATHIA CUP.  Naszą gminę reprezentowała Justyna Krosta. Zawody odbywały się w dwóch konkurencjach kata i kumite na zasadach semi i full contactu. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, a walki były bardzo wyrównane i widowiskowe.

2019.12.11

Trzy złote i jeden srebrny

7 grudnia odbył się Mikołajkowy turniej Karate Kyokushin – Kornoea Cup w Kielcach. W zawodach wzięło udział 300 zawodników z 20 klubów. Zawody odbywały się w konkurencji kata i kumite semi contact. Nasz klub reprezentowało siedmioro zawodników i zawodniczek. Maksymilian Chytroś, Marcel Kaleta, Karol Blicharski, Piotr Grzegożek, Kaja Masłowiec, Witek Kałuża oraz Łucja Blicharska. Nasi zawodnicy rywalizowali tym razem tylko w konurencji kata, gdyż kumite było od 12-tego roku życia, to i tutaj bardzo dobrze się odnaleźli. Zdobyliśmy 4 medale trzy złote i jeden srebrny.

2019.11.30

Kolejne medale na Międzynarodowym Turnieju

30 listopada w Radomski odbył się Ogólnopolski turniej karate kyokushin RANDORI CUP. W zawodach wzięło udział ok 360 zawodników i zawodniczek z 27 klubów z całej Polski. Turniej odbywał się w dwóch odrębnych formułach. Według przepisów EKO light contact i semi cotact oraz według japońskich przepisów full contact. Nasz klub reprezentowało siedmioro zawodników i zawodniczek. Patryk Szeląg, Łucja Blicharska, Witek Kałuża, Karol Blicharski, Aleksander Solecki, Kaja Masłowiec oraz Maksymilian Chytoś.

2019.11.26

 BRĄZOWY MEDAL NA MISTRZOSTWACH EUROPY KYOKUSHIN i SREBRO NA MISTRZOSTWACH POLSKI

Dnia 23-24 listopada w Dębicy odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. Na dwu dniowych zawodach wzięło udział  ponad 600 zawodników z 21 państw. Na pięciu matach rywalizowali  zawodnicy z  Białorusi, Rosji, Czech, Grecji, Gruzji, Hiszpanii, Iranu, Kazachstanu, Łotwy, Mongolii, Niemiec, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Ukrainy, Węgier i Polski. Liczne dogrywki, trudne i widowiskowe kopnięcia sprawiły, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Natomiast  zawodnicy byli dobrze przygotowani i prezentowali wysoki poziom. Turniej odbywał się na zasadach semi contactu i obowiązywały ochraniacze na tułów dla młodzieży do 12 roku życia. Natomiast  starszych zawodników obowiązywała zasada full contactu. Niepołomicki Kub reprezentował Oliwer Dobrzeniecki oraz Justyna Krosta.