Artykuły

2020.10.21

BRĄZOWY MEDAL NA MISTRZOSTWACH POLSKI KICK- BOXINGU

BRĄZOWY MEDAL NA MISTRZOSTWACH POLSKI KICK- BOXINGU ​W dniach 18-20 września b.r. w Starachowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Kick-boxingu w formule low kick. Dla wyjaśnienia kick boxing jest to walka polegająca na walce w tzw. stójce i zadawaniu ciosów bokserskich pięściami oraz kopnięcia na wszystkie części ciała. W zawodach wzięło udział 400 zawodników z całej Polski.

2020.08.24

Obóz Niedzica po raz kolejny.

Niepołomicki Klub Karate Kyokushin zorganizował od 10 do 17 lipca – już po raz trzeci – obóz sportowo-rekreacyjny w Niedzicy. Treningi odbywały się w dwóch grupach. Jedna grupa, to pasjonaci karate kyokushin. Natomiast druga, to osoby trenujące na co dzień w niepołomickim klubie boks. Obóz możemy uznać za bardzo udany, gdyż oprócz codziennych treningów i porannych rozruchów obfitował w wiele różnych urozmaiconych atrakcji.

2020.03.19

Memoriał Cichociemnych Spadochroniarzy

Za nami druga edycja Memoriału Cichociemnych Spadochroniarzy. W rywalizacji wziął udział Niepołomicki Klub Karate Kyokushin.       W turniej rozgrywanym w Wojniczu wystartowało około 270 zawodników z 36 klubów, w tym z Austrii, Chorwacji oraz Polski. Turniej odbywał się w konkurencji kumite na zasadach semi, contactu i full-contactu. Nasz klub reprezentowało 4 młodych zawodników: Nadia Skowrońska, Patryk Szeląg Aleksander Solecki oraz Karol Chmiest.

2020.02.03

Złoty powrót z międzynarodowego turnieju.

W dniach 1-2 lutego odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushin CARPATHIA CUP.  Naszą gminę reprezentowała Justyna Krosta. Zawody odbywały się w dwóch konkurencjach kata i kumite na zasadach semi i full contactu. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, a walki były bardzo wyrównane i widowiskowe.

2019.12.11

Trzy złote i jeden srebrny

7 grudnia odbył się Mikołajkowy turniej Karate Kyokushin – Kornoea Cup w Kielcach. W zawodach wzięło udział 300 zawodników z 20 klubów. Zawody odbywały się w konkurencji kata i kumite semi contact. Nasz klub reprezentowało siedmioro zawodników i zawodniczek. Maksymilian Chytroś, Marcel Kaleta, Karol Blicharski, Piotr Grzegożek, Kaja Masłowiec, Witek Kałuża oraz Łucja Blicharska. Nasi zawodnicy rywalizowali tym razem tylko w konurencji kata, gdyż kumite było od 12-tego roku życia, to i tutaj bardzo dobrze się odnaleźli. Zdobyliśmy 4 medale trzy złote i jeden srebrny.

2019.11.30

Kolejne medale na Międzynarodowym Turnieju

30 listopada w Radomski odbył się Ogólnopolski turniej karate kyokushin RANDORI CUP. W zawodach wzięło udział ok 360 zawodników i zawodniczek z 27 klubów z całej Polski. Turniej odbywał się w dwóch odrębnych formułach. Według przepisów EKO light contact i semi cotact oraz według japońskich przepisów full contact. Nasz klub reprezentowało siedmioro zawodników i zawodniczek. Patryk Szeląg, Łucja Blicharska, Witek Kałuża, Karol Blicharski, Aleksander Solecki, Kaja Masłowiec oraz Maksymilian Chytoś.

2019.11.26

 BRĄZOWY MEDAL NA MISTRZOSTWACH EUROPY KYOKUSHIN i SREBRO NA MISTRZOSTWACH POLSKI

Dnia 23-24 listopada w Dębicy odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. Na dwu dniowych zawodach wzięło udział  ponad 600 zawodników z 21 państw. Na pięciu matach rywalizowali  zawodnicy z  Białorusi, Rosji, Czech, Grecji, Gruzji, Hiszpanii, Iranu, Kazachstanu, Łotwy, Mongolii, Niemiec, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Ukrainy, Węgier i Polski. Liczne dogrywki, trudne i widowiskowe kopnięcia sprawiły, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Natomiast  zawodnicy byli dobrze przygotowani i prezentowali wysoki poziom. Turniej odbywał się na zasadach semi contactu i obowiązywały ochraniacze na tułów dla młodzieży do 12 roku życia. Natomiast  starszych zawodników obowiązywała zasada full contactu. Niepołomicki Kub reprezentował Oliwer Dobrzeniecki oraz Justyna Krosta.

2019.10.28

10 medali na V Międzynarodowym Turnieju

10 medali na V Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin w Katowicach dla niepołomickiego klubu. 26 października b.r. odbył się V Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin w Katowicach. W zawodach wzięło udział prawie 300 zawodników z Polski i z zagranicy. Zawody odbywały się  w dwóch konkurencjach kata z podziałem na pasy oraz kumite (walka) z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Niepołomicki klub reprezentowało 11  zawodników i zawodniczek: Karol Blicharski, Marcel Kaleta, Łucja Blicharska, Karolina Rożek, Emilia Rożek, Nadia Skowrońska, Witek Kałuża, Maksymilian Chytroś, Patryk Szeląg, Oliwer Dobrzeniecki i  Piotr Grzegorzek.

2019.10.10

Końskie, już nie po raz pierwszy, ale pierwszy raz w tym sezonie.

Dnia 6 października, pierwszy raz po wakacjach, Niepołomicki Klub Karate Kyokushin zmierzył się z nowymi wyzwaniami. Tym razem w Końskich wystartowaliśmy na zawodach:    „O Puchar z Żeliwa”. W zawodach wzięło udział ok. 300  zawodniczek i zawodników z ponad 20 klubów z całej Polski. Zawody odbywały się na  zasadach semi-contactu z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Nasz Klub reprezentowała ośmioosobowa  ekipa: Łucja Blicharska, Karol Blicharski, Ewa Andrzejewska, Maksymilian  Chytroś, Nadia Skowrońska, Aleksander Solecki  i Justyna Krosta. Zdobyliśmy 5  medali: 1 złoty , 1 srebrny i 3 brązowe. Tym bardziej cieszy, bo dla niektórych był to pierwszy turniej.

2019.06.28

Mistrzostwa Europy Praga

Justyna zwyciężyła pierwsza walkę przez wazzari (punkt) z wielokrotna medalistka mistrzostw Europy z Bułgarii. Niestety walkę o wejście do pół finału przegrała po bardzo zaciętej i wyrównanej dogrywce. Tym razem wracamy bez medalu jednak z bagażem doświadczeń. Gdyż cały wkład jaki włożyła w przygotowania zostanie z nią na zawsze. Podziękowania dla ORMAGroup - Programy Treningowe, Szkolenia, Tv za wsparcie treningowe oraz trenerowi Wiesławowi za wkład i przygotowanie na tak ważny start. Podziękowania dla Państwa Mazik z firmy KARCHER za dofinansowanie startu, a także dla Miasto i Gmina Niepołomice. Jeszcze raz dziękujemy! Dziękujemy także wszystkim, którzy trzymali kciuki! Do zobaczenia!