Loading

Artykuł

Zawodnicy Niepołomickiego Klubu Karate Kyokushin zdobyli dwa złote i jeden srebrny medal podczas II Podkarpackiej Ligi Karate Kyokushin, która odbyła się 5 lutego w Rzeszowie. Jest ona przeznaczona dla zawodników, którzy startują na zawodach po raz pierwszy.

W zmaganiach wzięło udział ok. 120 zawodników i zawodniczek.  Turniej odbywał się w kategorii kumite semi-contact. Dzieci podczas walk były zabezpieczone w ochraniacze na piszczele i stopy, piąstkówki oraz ochraniacz na tułów tzw. hogo. Niepołomicki Klub Karate Kyokushin reprezentowało trzech zawodników: Tymon Salamaga, Kuba Salamaga i Mikołaj Kluba. Cała trójka wypadła świetnie – zdobyli trzy medale: dwa złote i jeden srebrny.

Wszyscy zawodnicy, aby dostać się do finału musieli wygrać po dwie walki. Pierwsze miejsce zdobył Tymon Salamaga w kategorii 2014/2013 do 30 kg. Wygrał wszystkie spotkania przed czasem, pokazując prawdziwego ducha walki.

Kuba Salamaga w kategorii 2011/2012 do 25 kg w dobrym stylu zwyciężył wszystkie walki przez waza-ari (pół punktu). W finale przyszło mu się zmierzyć z kolegą z klubu, Mikołajem Klubą. Po wyrównanym i bardzo ładnym pojedynku, ostatecznie zwyciężył Tymon, zdobywając pierwsze miejsce.

Natomiast Mikołaj Kluba zajął miejsce drugie. Pojedynek o wejście do półfinału, wygrał przed czasem, a walkę półfinałową wygrał przez waza-ari.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Gminy Niepołomice.

Justyna Krosta
Zawodniczka NKKK