FAQ

Czym jest KARATE KYOKUSHIN?


Karate to sztuka walki, a dla wielu adeptów – także sposób na życie. Celem Karate jest rozwój człowieka, który następuje poprzez trening fizyczny oraz duchowy. W efekcie takiego treningu Karate czyni niemożliwe – możliwym. Karate to także sposób na uzyskanie harmonii pomiędzy ciałem i duchem.

Kyokushin Karate to taki rodzaj tej sztuki walki,  który pomaga trenującym odnaleźć wskazówki wspierające ich duchowy rozwój oraz proces poznania samego siebie. Ten rodzaj Karate obejmuje nie tylko fizyczny trening, ale posiada także filozoficzne  tło odnoszące się do takich kwestii jak życie, śmierć, walka czy przetrwanie.

Jest to również praktyczna forma samoobrony, w której szczególny nacisk, głównie na początkowych etapach treningu, kładzie się na kopnięcia, bloki, uderzenia i ruchy ciała. Karate Kyokushin to intensywna aktywność fizyczna, wpływająca pozytywnie kondycję oraz zdrowie fizyczne, a pośrednio – wspierająca także równowagę psychiczną.

Od ilu lat mogę zapisać dziecko?


Proponujemy, aby na zajęcia Karate zapisywać  dzieci co najmniej sześcioletnie – dzieci w takim wieku są już prawdziwie zainteresowane treningiem, a to przekłada się na rezultaty. W klubie Karate w Niepołomicach ćwiczymy w trzech grupach zaawansowania: grupie początkującej, w której trenują dzieci od 6 roku życia; grupie zaawansowanej oraz grupie dorosłej.

Czy kimono jest obowiązkowe?


W pierwszych miesiącach treningu Karate kimono nie jest wymagane. Jednak po przystąpieniu do pierwszych egzaminów na stopnie zakup kimona jest już obowiązkowy.

Czy pierwszy trening jest darmowy?


Tak, dzięki temu danej osobie będzie łatwiej stwierdzić czy ten sport mu odpowiada.

Gdzie znajduje się klub Karate w Niepołomicach?


Niepołomicki Klub Karate ShinKyokushin działa w budynku krytej pływalni w Niepołomicach, który znajduje się przy ul. Korczaka 5.

Czy moje dziecko może pojechać na obóz karate?


Oczywiście, dzięki uczestnictwie w obozach dzieci i młodzież doskonalą swoje umiejętności, ale także usamodzielniaj się, stają się silniejsi oraz bardziej pewni siebie.

Czy KARATE KYOKUSHIN jest bezpieczne?


Zajęcia w naszym klubie Karate prowadzą doświadczeni trenerzy, którzy posiadają kwalifikacje do tego, aby treningi były bezpieczne i efektywne. Na początku poznajemy podstawowe techniki niezbędne do walki. Dopiero gdy trener stwierdzi, że uczeń jest już gotowy – a sam uczeń jest do tego chętny – ma miejsce pierwsza walka. Odbywa się ona w tzw. Hogo, ochraniaczach na goleń i stopę, bawełnianych piąstkówkach oraz w kasku, dzięki czemu dziecku nic nie grozi

Czy moje dziecko musi startować w zawodach?


Absolutnie nie. Zawody są sprawą indywidualną. W naszym klubie można trenować tylko rekreacyjnie. Udział w zawodach jest dla osób chętnych.

Czy podczas treningu moje dziecko będzie bezpieczne?


Treningi są prowadzone przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę trenerską trenerów. Nasi trenerzy na pierwszym miejscu stawiają komfort i bezpieczeństwo każdego uczestników zajęć. 

Dla kogo jest BOKS?


Na zajęcia z boksu może uczęszczać każda osoba, która jest sprawna fizycznie i nie cierpi z powodu chorób układu krążenia czy układu oddechowego lub innych chorób, które wykluczałyby możliwość treningów. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń wiekowych – na zajęcia z boksu zapraszamy bez względu na to, czy masz 20 czy 50 lat.

Ile kosztuje pierwszy trening Karate?


Pierwszy trening Karate w klubie w Niepołomicach jest darmowy, dzięki temu uczestnik może stwierdzić, czy ten sport mu odpowiada i zadecydować, czy chce kontynuować zajęcia.