Loading

Artykuł

26 marca odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Sandomieria Cup. W zawodach wzięło udział około 250 zawodników z całej Polski. Rywalizacja była na wysokim poziomie, a zawodnicy, aby stanąć na podium musieli wygrać minimum dwie walki.

Niepołomicki Klub Karate Shinkyokushin reprezentowało 5 zawodników: Karolina Sapeta, Łucja Blicharska, Mikołaj Kluba, Karol Blicharski i Marcel Kaleta.

Ostatecznie zdobyliśmy złoty i brązowy medal. Złoty medal wywalczył Marcel Kaleta w kategorii kumite (walka) 2011/2010 do 35 kg. Zwyciężył w sumie cztery walki, w tym bardzo wymagający finał, który wygrał po dogrywce.  Pojedynki były bardzo widowiskowe i zacięte. Marcel pokazał dużego ducha walki. Tym samym dał dowód tego, że regularne treningi dają efekty. Jest to jego pierwszy złoty medal w konkurencji kumite.

Brązowy medal zdobył Karol Blicharski w kategorii kumite (walka) 2012 /2013 do 35 kg. Karol wygrał w dobrym stylu dwie walki przez waza-ri. Natomiast walkę o wejście do finału przegrał po dogrywce, lecz bardzo dobrze się zaprezentował.

Pozostali zawodnicy nie stanęli na podium, ale dobyli doświadczenie na kolejne turnieje.

Dwa tygodnie później, 8 kwietnia odbył się kolejny Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin, tym razem w Starachowicach. Wzięło w nim udział 400 zawodników. Zawody odbywały się w formule kumite semi-contact. Niepołomice reprezentowało zawodników: Karol Blicharski, Marcel Kaleta i Mikołaj Kluba.

Złoty medal  powędrował do Karola Blicharskiego w kategorii kumite 2012/2013 do 35 kg. Karol pierwszą i drugą walkę wygrał przez waza-ari. Półfinał i finał wygrał  ze znaczną przewagą, ale żadna walka nie skończyła się przed czasem. Karol po raz kolejny pokazał serce do walki i determinację.

Niewiele do podium zabrakło Marcelowi Kalecie w kategorii 2011/2010 do 38 kg. Zwyciężył w dwóch walkach w widowiskowym stylu. Trzecią przegrał po dogrywce.

Gratulacje dla wszystkich zawodników, którzy wzięli udział w turniejach. Nie zawsze się wygrywa, ale zawsze z zawodów wracamy z bagażem doświadczeń, które motywują do dalszej pracy.

Podziękowania dla trenera Wiesława Krosty za wkład i pracę z zawodnikami oraz za dobre słowo przed walkami, a także dla Dariusza Kozioła, który na turnieju wspierał i sekundował zawodnikom.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Gminy Niepołomice.

Justyna Krosta,
zawodniczka NKKK