Loading

Artykuł

Brązowy medal na Międzynarodowym Turnieju dla Niepołomickiego Klubu Karate Kyokushin.

 

    22 października 2022r.  odbył się VIII Międzynarodowy Turniej Karate o Puchar Prezydenta Miasta Katowic. W turnieju wzięło udział prawie 400 zawodników  z Polski jak i z zagranicy.  Turniej odbywał się w dwóch kategoriach Kata i Kumite. Nasz Klub reprezentowało 6 zawodników i zawodniczek: Łucja, Blicharska, Karol Blicharski , Tymon Salamaga, Jakub Salamaga, Szymon Sobesto i Mikołaj Kluba. 

    Tym razem przywieźliśmy tylko jeden brązowy medal, który wywalczył Karol Blicharski w kategorii 2012/2011 do 35 kg. Karol stoczył dwie pięknie walki, które wygrał we wspaniałym stylu. Stosując różnorodne i efektowne  techniki nożne. Karol obie walki prowadził zdecydowanie nie dając szans rywalowi. W walce o wejście do półfinału nasz zawodnik robił co mógł, aby awansować dalej lecz tym razem przeciwnik okazał się lepszy. Jednakże Karol Blicharski pozostawił całe swoje serce na macie. Pozostali reprezentanci pokazali świetne i techniczne pojedynki. Zawodnicy wygrali po dwie walki jednak to nie wystarczyło aby stanąć na podium. 

    Nie wracamy tylko z brązowym medalem, zbieramy kolejne doświadczenie. Ilość i jakość zawodników na turnieju sprawiła, że nie łatwo było stanąć na podium.  Lecz nasi zawodnicy  pokazali się z dobrej strony. Nabrali obycia oraz pewności  siebie. Na pewno, to zaowocuje na kolejnych turniejach,  w których już niebawem weźmiemy udział. 

    Podziękowania dla trenera Wiesław Krosty za przygotowanie zawodników do startu, a także za  słowa wsparcia dla młodych fighterów przed walkami, które na pewno dodały im pewności siebie. Podziękowania również dla Wiktora Salamagi, który podczas turnieju pomagał w rozgrzewce zawodników przed walkami  oraz podczas pojedynków pełnił role sekundanta.

    Klub jest dofinansowany przez Miasto i Gminę Niepołomice.     

 

                                        NKKK

                                    Justyna Krosta