Loading

Artykuł

ZŁOTY MEDAL NA PUCHARZE POLSKI K-1 

 

 

    W dniach od 14-16 października w Starachowicach odbył się Puchar Polski w kick - boxingu w formule K-1. W zawodach wzięło udział prawie 300 zawodników i zawodniczek. Poziom zawodów był bardzo wysoki, a walki widowiskowe. Większość pojedynków kończyło się po planowanych trzech rundach, ale nie zabrakło także nokautów. Niepołomicki Klub Karate Kyokushin - Boxing reprezentowała Justyna Krosta. 

    Justyna Krosta  zdobyła złoty medal w kategorii senior do 56 kg. Zawodniczka stoczyła dwa mocne pojedynki. W walce półfinałowej Justyna  zrewanżowała się przeciwniczce z ostatnich Mistrzostw Polski.  Prowadziła  zdecydowanie w walce  w każdej rundzie. Po prostu walka toczyła się pod jej dyktando. Pojedynek zakończył się jednogłośnym werdyktem 3:0. Finał,  Niepołomiczanka stoczyła z dobrą i utytułowaną zawodniczką. Tak więc walka toczyła się po naszej myśli i zrealizowaliśmy wcześniej ustaloną taktykę. Po jednogłośnym werdykcie sędziów również 3:0, ręka Justyny Krosty powędrowała do góry. 

    Podsumowując, długie i przemyślane przygotowanie przed zawodami dały zamierzony efekt. Cieszymy się, że plan działania się sprawdził. Nie zwalniamy tępa, kolejne zawody na początku przyszłego roku. Podziękowania dla trenera Wiesława Krosty za dołożenie kolejnej cegiełki podczas  przygotowań  oraz za „narożnik” i cenne wskazówki przed i podczas walki, a także dla trenera Wojciecha Adamskiego z zaprzyjaźnionego klubu RING Kraków za pomoc w przygotowaniu jak i wskazówki podczas walki. 

    Klub jest współfinansowany przez Miasto i Gminę Niepołomice. 

 

 

                

                                        NKKK

                                     Sławomir Król