Loading

Artykuł

6 listopada w Nowym Targu odbył się „Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin” pod patronatem Burmistrza miasta Nowy Targ. W zawodach wzięło udział około 200 zawodników z ponad 20 klubów. Turniej odbywał się w dwóch konkurencjach kata i kumite (walka). Nasz klub reprezentowało sześcioro zawodników i zawodniczek – Karol Blicharski, Mikołaj Kluba, Łucja Blicharska, Oliwer Dobrzeniecki, Karolina Sapeta oraz Zofia Hebda. Ostatecznie nasz klub zdobył 8 medali – dwa złote, dwa srebrne i cztery brązowe.

Po raz kolejny najlepiej spisał się Karol Blicharski, który zdobył pierwsze miejsce w konkurencji kata chłopców 2012-2010 oraz drugie miejsce w konkurencji  kumite 2013-2012 do 30 kg. Karol stoczył, bardzo zacięte i wymagające pojedynki. Pierwszą walkę zwyciężył ze znaczną przewagą przez wazari ( punkt ), a walkę półfinałową wygrał po zaciętej dogrywce.

Łucją Blicharska również bardzo dobrze się zaprezentowała i zdobyła dwa medale: drugie miejsce w konkurencji kata 10-11 lat oraz trzecie miejsce w konkurencji kumite dziewcząt 10-11 lat powyżej 35 kg. Pierwszą walkę zwyciężyła jednogłośnie, drugą wygrała przez wskazanie sędziego, natomiast w trzecim starciu Łucja po dogrywce musiała uznać wyższość rywalki.

W konkurencji kumite 8-9 lat pierwsze miejsce zajął Mikołaj Kluba. Mikołaj startuje od niedawna, lecz jak na razie nie schodzi z najwyższego stopnia podium. Trzymamy kciuki, aby dobra passa utrzymała się jak najdłużej.

Oliwer Dobrzeniecki zajął trzecie miejsce w kategorii kumite 12-13 lat do 40 kg. Pierwszą walkę zwyciężył jednogłośnie, ostatecznie Oliwer odpadł w półfinałach, gdyż kontuzja nie pozwoliła mu, aby wyjść do kolejnej walki. Brązowy medal zdobyły również debiutantki, Zofia Hebda oraz Karolina Sapeta w konkurencji kumite 8-9 lat.

W tym samym dniu w Krakowie odbyła się kolejna edycja Ligi Kickboxingu w formule K1  „Battle of Warrios”. W turnieju wzięło udział 170 zawodników, a liga odbywała się na dwóch ringach. Nasz klub reprezentowała Justyna Krosta i po zaciętym pojedynku, Justyna zwyciężyła na punkty jednogłośną decyzją sędziów i zdobyła złoty medal. Tym samym awansując do gali finałowej, która odbędzie się w grudniu.

Gratulacje dla wszystkich zawodników, za wspaniały występ. Oby jeszcze więcej takich sukcesów. Podziękowanie dla rodziców za wspieranie swoich pociech oraz dla trenera Wiesława Krosty za sumienne przygotowanie zawodników. Podziękowania należą się również Wojciechowi Adamskiemu za narożnik i cenne wskazówki przed i  podczas walki Justyny na turnieju.

Klub jest dofinansowany przez Miasto i Gminę Niepołomice.

NKKK

Sławomir Król