Loading

Artykuł

7 medali dla Kyokushin Niepołomice !

 

    W ostatnich tygodniach odbyły się dwa turnieje ogólnopolskie w których Niepołomicki Klub Karate Kyokushin wziął udział. Mianowicie: 11 listopada`22 w Łańcucie, gdzie wystartowało 200 zawodników i zawodniczek w tym 5 dzieci z Niepołomic: Karol Blicharski, Szymon Sobesto, Jakub Salamaga, Tymon Salamaga, Mikołaj Kluba, a tydzień później tj. 20 listopada`22  odbył się turniej  w Nowym Targu, w którym  uczestniczyło ponad 400 zawodników, a w tym: Łucją Blicharska , Zofia Hebda, Karol Blicharski, Mikołaj Kluba, Marcel Kaletą, Wojciech Mikuda, Antoni Porębski i Zlatomyr Kopior. 

    Pierwsze miejsce zdobył Karol Blicharski w konkurencji kumite 2010/2011 lat do 35 kg. Karol zwyciężył dwie walki. Również na najwyższym podium stanął Antoni Porębski  w kategorii kumite dzieci 2013/2014 wygrywając jednogłośnie aż cztery walki. Warto podkreślić, że był to debiut Antka na zawodach i startował po raz pierwszy. Pierwsze miejsce zdobył także Mikołaj Kluba w Nowym Targu  w konkurencji kumite 2013/2014 do 30 kg, wygrywając trzy walki w tym dwie przed czasem. Natomiast walkę finałową Mikołaj zwyciężył w terminowym czasie, lecz ze znaczną przewagą. Mikołaj zdobył również srebrny medal w Łańcucie w kategorii 2014/2013 do 30 kg wygrywając dwie walki. 

    Na drugim miejscu podium znalazła się Zofia Hebda w kategorii 2014/2013 powyżej 30 kg. Zosia w pięknym stylu zdominowała swoje przeciwniczki i zwyciężyła  3 walki.

    Trzecie miejsce zdobył Tymon Salamaga w kategorii 2010/2011 do 35 kg. Tymon zwyciężył 2 walki, pokazując bardzo ciekawe styl., Natomiast walkę o wejście do półfinału przegrał z kolegą z klubu Karolem Blicharskim. Brązowy medal zdobyła Łucją Blicharska w konkurencji kumite 2011/2012 powyżej 35 kg wygrywając 2 walki. 

    Wracamy więc z zawodów zadowoleni z odniesionych sukcesów, lecz nie zwalniamy tępa. Wiemy, że stać nas na jeszcze więcej. Trenujemy dalej, bo w grudniu czekają na nas kolejne zawody przed zakończeniem tego roku startowego. 

    Gratulacje dla zawodników za odniesione sukcesy oraz dla tych, którzy tym razem musieli zebrać ze sobą tylko doświadczenie. Gratulacje również dla trenera Wiesława Krosty za wyniki swoich podopiecznych. 

 

            

 

    

    

                                        NKKK 

                                    Justyna Krosta