Loading

Artykuł

26 marca odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin w Sandomierzu. W zawodach wystato-wało prawie 400 zawodników z całej Polski. Turniej odbył się w konkurencji kumite semi contact. Z uwagi na dużą liczbę startujących w kategoriach zawodnicy musieli wygrać minimum trzy walki, aby stanąć na podium. Nasz klub reprezentowało sześcioro zawodników: Jakub Salamaga, Tymon Salamaga, Mikołaj Kluba, Karol Blicharski, Łucją Blicharska i Szymon Sobesto.

Na turnieju zdobyliśmy 3 medale. 1 złoty oraz 2 srebrne. Na najwyższym miejscu podium stanął Mikołaj Kluba w kategorii kumite 8-9 lat do 30 kg. Mikołaj, aby sięgnąć po złoto wygrał aż pięć walk, które zwyciężył we wspaniałym stylu. Wygrywając przez wazari (punkt) lub przez znaczną przewagę. Największym wyzwaniem okazała się walka finałowa z kolegą z klubu Kubą Salamagą. Chłopcy stoczyli wyrównany pojedynek, który po dogrywce zwyciężył Mikołaj.

Na drugim miejscu stanął wyżej wspomniany Kuba Salamaga, również w kategorii 8-9 lat do 30 kg. Kuba zwyciężył cztery walki pokazując wielkie serce i ducha walki, gdyż wygrał z zawodnikami z większym doświadczeniem.

Drugie miejsce zajęła także Łucją Blicharska w kategorii 12-13 lat powyżej 40 kg. Łucja wygrała swoje pojedynki ze świetnym skutkiem, a wcześniej ustalona taktyka z trenerem dała zamierzony rezultat. Łucja przegrała walkę finałową po mocnym i zaciętym pojedynku.

Pozostali zawodnicy przegrali swoje walki o wejście do półfinałów i tym razem zdobyli cenne do-świadczenie. Gratulacje dla zawodników za zdobyte medale oraz dla trenera Wiesława Krosty, któ-ry przygotował zawodników do turnieju, a na zawodach rozgrzewał i sekundował zawodnikom podczas walki.

Klub jest dofinansowany przez Miasto i Gminę Niepołomice.