Artykuły

2019.03.07

Medale w Sandomierzu

Dnia 6 marca (sobota) w Sandomierzu odbył się Ogólnopolski Turniej  Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 300 zawodników z 30 klubów. Turniej odbywał się zasadach semicontactu. Nasz Klub reprezentowała 9-cio osobowa kadra zawodników i zawodniczek: Łucja Blicharska, Marcel Kaleta, Kaja Masłowiec, Nadia Skowrońska, Magdalena Dziki, Jan Dziki, Oliwer Dobrzeniecki, Kacper Krawczyk i Oliwia Dobrzeniecka. Aż 6 zawodników po raz pierwszy próbowało swoich sił na tego typu turnieju.

2019.03.02

Medale w Będzinie !

W sobotę 2 marca w Będzinie odbył się II Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin pod honorowym patronatem prezydenta miasta. W turnieju wystartowało 300 zawodników z około 30 klubów. Zawody odbywał się w konkurencji kata i kumite dzieci, młodzików, kadetów i juniorów. Niepołomicki Klub Karate Kyokushin reprezentowała ośmioosobowa reprezentacja: Oliwia Dobrzeniecka, Julia Stanecka, Julia Pietras, Kacper Krawczyk, Marcel Kaleta, Karol Blicharski, Łucja Blicharska i Justyna Krost

2019.02.16

Kwalifikacje do mistrzostw Europy u21 mamy medale

16 lutego w Wojniczu odbył się turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy U-21 i Mistrzostw Świata w kat. OPEN w karate Shinkyokushin, a także ogólnopolski turniej karate Shinkyokushin U-18.

2019.01.13

Mamy kwalifikacje ! Jedziemy do Pragi

13 stycznia w Turku odbyły się Kwalifikacje do Mistrzostw Europy. Zawody odbywały się w konkurencji kumite semi contact i full contact, a także w konkurencji kata. W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników, którzy walczyli o zakwalifikowanie się do Mistrzostw Europy w Pradze.

2018.12.08

Sosnowiec 2018

W dniu 8 grudnia odbył się ogólnopolski turniej karate kyokushin w Sosnowcu. Zawody odbywały się w dwóch konkurencjach kata i kumite. W turnieju wzięło udział około 300 zawodników z całej polski. Nasz klub reprezentowało tym razem jedynie dwie zawodniczki Justyna Krosta i Julia Stanecka, które spisały się naprawdę bardzo dobrze.

2018.11.23

MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN  W BUDAPESZCIE 

24-24 listopada odbyły się Mistrzostwa Europy karate Shinkyokushin na Węgrzech w Budapeszcie. Na zawodach wystartowało ponad 400 zawodników z 23 krajów w kategoriach  U16, U22  i seniorzy. Każda reprezentacja mogła wystawić tylko dwóch  zawodników z danej kategorii wiekowej i wagowej , którzy zakwalifikowali się podczas kwalifikacji do Mistrzostw Europy. Turniej odbywał się w dwóch konkurencjach kata i kumite.

2018.11.10

JUSTYNA MISTRZYNIĄ POLSKI

10 listopada w Ełku odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin. Mistrzynią Polski została Justyna Krosta. Ponad 200 zawodników z całej Polski rywalizowało w Ełku o tytuł mistrza polski karate. Turniej odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: juniorzy od 16 do 17 lat i młodzieżowcy od 18 do 21 lat. Turniej odbywał się dla juniorów na zasadach semi – contactu. Natomiast młodzieżowców obowiązywał full-contact czyli dopuszczalna była pełna siła bez ochraniaczy na tułów i golenie. Dodatkowo dla obu kategorii rozgrywana była konkurencja kata,

2018.10.29

Dwa turnieje w jeden dzień KATOWICE I WIELICZKA

27 października niepołomiccy karatecy kyokushin zaliczyli dwa ogólnopolskie turnieje: w Katowicach oraz w Wieliczce. W każdym z tych turniejów wzięło udział ponad 250 zawodników z całej Polski. Zawody odbywały się w dwóch konkurencjach kata oraz kumite: na zasadach lekkiego contactu, czyli semi contactu.

2018.10.10

KOŃSKIE 2018 O PUCHAR Z ŻELIWA

6 października Niepołomicki Klub Karate Kyokushin zmierzył się z nowymi wyzwaniami, startując tym razem na zawodach w Końskich o Puchar z Żeliwa zorganizowany pod hasłem: „Dla Niepodległej” z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W zawodach wzięło udział ok. 350 zawodników z ponad 30 klubów z całej Polski. Zawody odbywały się na zasadach semi-contactu.

2018.09.28

KWALIFIKACJE DO MISTRZOSTW EUROPY JUSTYNA KROSTA PONOWNIE NAJLEPSZA

28 września w Ostrołęce odbyły się kwalifikacje do Mistrzostw Europy Shinkyokushin. Na matach rywalizowali zawodnicy w różnych kategoriach zarówno w kata i kumite. Kata, to ściśle ułożony schemat uderzeń, kopnięć, pozycji i okrzyków czyli kiai, a kumite – walka. Do 16. roku życia, w kategorii U16 walczono w ochraniaczach na tułów i obowiązywał tzw. semi contact. Natomiast starsi: U21- junior walczyli na zasadach full-contactu oraz powyżej 21 lat – senior bez jakichkolwiek ochraniaczy