Artykuły

2019.10.28

10 medali na V Międzynarodowym Turnieju

10 medali na V Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin w Katowicach dla niepołomickiego klubu. 26 października b.r. odbył się V Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin w Katowicach. W zawodach wzięło udział prawie 300 zawodników z Polski i z zagranicy. Zawody odbywały się  w dwóch konkurencjach kata z podziałem na pasy oraz kumite (walka) z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Niepołomicki klub reprezentowało 11  zawodników i zawodniczek: Karol Blicharski, Marcel Kaleta, Łucja Blicharska, Karolina Rożek, Emilia Rożek, Nadia Skowrońska, Witek Kałuża, Maksymilian Chytroś, Patryk Szeląg, Oliwer Dobrzeniecki i  Piotr Grzegorzek.

2019.10.10

Końskie, już nie po raz pierwszy, ale pierwszy raz w tym sezonie.

Dnia 6 października, pierwszy raz po wakacjach, Niepołomicki Klub Karate Kyokushin zmierzył się z nowymi wyzwaniami. Tym razem w Końskich wystartowaliśmy na zawodach:    „O Puchar z Żeliwa”. W zawodach wzięło udział ok. 300  zawodniczek i zawodników z ponad 20 klubów z całej Polski. Zawody odbywały się na  zasadach semi-contactu z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Nasz Klub reprezentowała ośmioosobowa  ekipa: Łucja Blicharska, Karol Blicharski, Ewa Andrzejewska, Maksymilian  Chytroś, Nadia Skowrońska, Aleksander Solecki  i Justyna Krosta. Zdobyliśmy 5  medali: 1 złoty , 1 srebrny i 3 brązowe. Tym bardziej cieszy, bo dla niektórych był to pierwszy turniej.

2019.06.28

Mistrzostwa Europy Praga

Justyna zwyciężyła pierwsza walkę przez wazzari (punkt) z wielokrotna medalistka mistrzostw Europy z Bułgarii. Niestety walkę o wejście do pół finału przegrała po bardzo zaciętej i wyrównanej dogrywce. Tym razem wracamy bez medalu jednak z bagażem doświadczeń. Gdyż cały wkład jaki włożyła w przygotowania zostanie z nią na zawsze. Podziękowania dla ORMAGroup - Programy Treningowe, Szkolenia, Tv za wsparcie treningowe oraz trenerowi Wiesławowi za wkład i przygotowanie na tak ważny start. Podziękowania dla Państwa Mazik z firmy KARCHER za dofinansowanie startu, a także dla Miasto i Gmina Niepołomice. Jeszcze raz dziękujemy! Dziękujemy także wszystkim, którzy trzymali kciuki! Do zobaczenia!

2019.06.06

Nowy Targ

2 czerwca w Nowym Targu odbył się XVII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników i zawodniczek z 13 różnych ośrodków.

2019.05.18

Zawody w Wojniczu

18 maja w Wojniczu odbył się Turniej Karate Kyokushin o Memoriał Pamięci Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej. Turniej został zorganizowany przez Tarnowski Klub Shinkyokushin. Podczas oficjalnego otwarcia został odśpiewany hymn Polski, a także została przedstawiona historia Cichociemnych Spadochroniarzy. W memoriale zawodnicy rywalizowali w konkurencji kumite na zasadach semi contactu, czyli lekkiego kontaktu.

2019.03.30

Wspaniały wynik Justyny Krosty na Makroregionie Południowym.

W sobotę dn. 30.03.2019r. w Leżajsku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kyokushin Karate. Turniej odbywał się w dwóch konkurencjach kata, które odbywało się na tzw. noty oraz kumite semi contactu i full contactu. W zawodach wzięło udział ok. 250 zawodników z 35 klubów. Nasz Klub reprezentowała tylko Justyna Krosta.

2019.03.23

Medale na ME w Hiszpanii​

W dniu 23 marca odbyły się Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate Organizacji WKB w Lorce znajdujące się w Hiszpanii . W zawodach wzięło udział prawie 400 zawodników z 21 państw. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie zarówno w konkurencji kata jak i kumite. Zawody odbywały się z przepisami full contactu. Nasz Klub reprezentowało 5 zawodników: Justyna Krosta, Oliwia Dobrzeniecka, Oliwer Dobrzeniecki, Kacper Krawczyk oraz Jakub Krosta.

2019.03.07

Medale w Sandomierzu

Dnia 6 marca (sobota) w Sandomierzu odbył się Ogólnopolski Turniej  Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 300 zawodników z 30 klubów. Turniej odbywał się zasadach semicontactu. Nasz Klub reprezentowała 9-cio osobowa kadra zawodników i zawodniczek: Łucja Blicharska, Marcel Kaleta, Kaja Masłowiec, Nadia Skowrońska, Magdalena Dziki, Jan Dziki, Oliwer Dobrzeniecki, Kacper Krawczyk i Oliwia Dobrzeniecka. Aż 6 zawodników po raz pierwszy próbowało swoich sił na tego typu turnieju.

2019.03.02

Medale w Będzinie !

W sobotę 2 marca w Będzinie odbył się II Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin pod honorowym patronatem prezydenta miasta. W turnieju wystartowało 300 zawodników z około 30 klubów. Zawody odbywał się w konkurencji kata i kumite dzieci, młodzików, kadetów i juniorów. Niepołomicki Klub Karate Kyokushin reprezentowała ośmioosobowa reprezentacja: Oliwia Dobrzeniecka, Julia Stanecka, Julia Pietras, Kacper Krawczyk, Marcel Kaleta, Karol Blicharski, Łucja Blicharska i Justyna Krost

2019.02.16

Kwalifikacje do mistrzostw Europy u21 mamy medale

16 lutego w Wojniczu odbył się turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy U-21 i Mistrzostw Świata w kat. OPEN w karate Shinkyokushin, a także ogólnopolski turniej karate Shinkyokushin U-18.