Loading

Artykuł

15 maja w Wojniczu odbył się kolejny Ogólnopolski turniej - Memoriał „Cichociemnych” Spadochroniarzy Armi Krajowej. W turnieju wzięło udział 307 zawodników z 35 klubów z całej Polski. Nasz klub po długiej przerwie od startów reprezentowało dziewięcioro zawodników : Emilia Rożek, Łucja Blicharska, Karol Blicharski, Marcel Kaleta, Michał Ślusarek, Tymon Salamaga, Kuba Salamaga, Witek Kałuża oraz Ewa Andrzejewska. W tym czterech zawodników po raz pierwszy próbowali swoich sił na zawodach. 

Wywalczyliśmy tylko jeden medal. Lecz każdy z zawodników dał  z siebie wszystko.  Srebrny medal zdobyła Łucja Blicharska w kategorii 2011 – 2012 powyżej 35 kg. Wygrała dwie walki w bardzo dobrym stylu. Finałową walkę Łucja przegrała po bardzo zaciętej dogrywce.  Karol Blicharski  w kategorii 2011-2012 do 30 kg zwyciężył zdecydowanie dwie walki, niestety trzecią walkę przegrał, przez co nie udało się tym razem stanąć na podium. Równie dobrze  spisał się Michał Ślusarek w kategorii 2009 – 2010 do 35 kg , który debiutował na turnieju. Michał bardzo dobrze zawalczył swoją pierwszą walkę, którą do pewnego momentu prowadził. Niestety pod koniec walki przeciwnik zdobył wazzari (punkt)  i to zaważyło na ostatecznym werdykcie.

Tym razem zabrakło nam trochę szczęścia, ale nie poddajemy się. Cenne doświadczenie na pewno wykorzystamy na kolejnych turniejach.

Podziękowania dla trenera Wiesława Krosty, który przygotowywał zawodników do turnieju oraz na zawodach wspierał zawodników oraz pełnił rolę sędziego. Podziękowania także dla Norberta Andrzejewskiego i Wiktora Salamagii, którzy  sekundowali i przygotowali zawodników przed walkami.

 

 

                                                                                                                           Justyna Krosta