Loading

Artykuł

Niepołomicki Klub Karate Kyokushin zorganizował od 10 do 17 lipca – już po raz trzeci – obóz sportowo-rekreacyjny w Niedzicy.

Treningi odbywały się w dwóch grupach. Jedna grupa, to pasjonaci karate kyokushin. Natomiast druga, to osoby trenujące na co dzień w niepołomickim klubie boks. Obóz możemy uznać za bardzo udany, gdyż oprócz codziennych treningów i porannych rozruchów obfitował w wiele różnych urozmaiconych atrakcji.

Już pierwszego dnia po przyjeździe i zakwaterowaniu, korzystając z ładnej pogody udaliśmy się na plażę, gdzie mogliśmy nabrać sił na rozpoczynający się obóz. Po powrocie do ośrodka wszyscy uczestnicy aktywnie spędzili wieczór, a to grając w piłkę nożną, siatkówkę, badmintona czy w tenisa stołowego. Kolejnego dnia działaliśmy już od wczesnego ranka. Nie marnując czasu wszyscy udaliśmy się na poranny rozruch, a po śniadaniu odbył się trening karate oraz trening bokserski.

W godzinach popołudniowych bawiliśmy się w „Laser Parku”. Po przyjściu, był czas wolny, który również spędziliśmy na zewnątrz grając w różne gry. Kolejnego dnia korzystając z pogody wybraliśmy się na wycieczkę po okolicy, a wieczorem odbyło się ognisko. Czwartego dnia po rozruchu i treningu udaliśmy się na spływ kajakowy po Dunajcu! Było to duże wyzwanie i zastąpiłoby nie jeden intensywny trening. Wiosłowaliśmy około dwie godziny, nie było łatwo. Jednak mimo zmęczenia wszyscy byli bardzo szczęśliwi i zadowoleni. Wnioskujemy to również po tym, że kajaki stały się tematem rozmów i wspomnień jeszcze przez kilka dni obozu. We wtorek zmierzyliśmy się z kolejnym wyzwaniem i udaliśmy się na Trzy Korony. Wszyscy byli bardzo zdeterminowani, zarówno młodsi i starsi. Samodyscyplina później przyniosła efekty. Na szczyt wyszliśmy ze świetnym czasem, którym moglibyśmy się pochwalić. Po powrocie rozegraliśmy zacięty mecz siatkówki. Mimo zmęczenia, żadna z drużyn nie chciała dać za wygraną. Następnego dnia na deser po zdobyciu Trzech Koron. Poszliśmy na ciekawą trasę, pełną pięknego krajobrazu do Wąwozu Homole. Po powrocie odpoczywaliśmy na plaży. Natomiast wieczorem zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, nad zjawiskowym wodospadem w Niedzicy. Siódmego dnia obozu pogoda nie rozpieszczała nas niestety. Uporaliśmy się z tym i po treningu pojechaliśmy na kręgle. Wieczorem pod altaną podczas ogniska wspominaliśmy wcześniejsze dni obozu. W piątek przyszedł czas na powrót i podsumowanie. Trener Wiesław Krosta rozdał pamiątkowe certyfikaty i wróciliśmy do Niepołomic.

Wakacje, wakacje i po wakacjach…. Już od 3 września rozpoczynamy treningi Karate Kyokushin oraz treningi bokserskie, na które już dzisiaj zapraszamy. Treningi odbywają się w budynku krytej pływalni w Niepołomicach przy ulicy Korczaka 5. Przyjdź i trenuj z Nami, a za rok będziemy mogli wspólnie pojechać na kolejny obóz. Zapraszamy.

Więcej informacji na stronie www.kykoushin-niepołomice.pl oraz na Facebooku: Niepołomicki Klub Karate Kyokushin.

Zawodniczka NKKK
Justyna Krosta