Loading

Artykuł

BRĄZOWY MEDAL NA MISTRZOSTWACH EUROPY KYOKUSHIN.
Dnia 23-24 listopada w Dębicy odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. Na dwu dniowych zawodach wzięło udział  ponad 600 zawodników z 21 państw. Na pięciu matach rywalizowali  zawodnicy z  Białorusi, Rosji, Czech, Grecji, Gruzji, Hiszpanii, Iranu, Kazachstanu, Łotwy, Mongolii, Niemiec, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Ukrainy, Węgier i Polski. Liczne dogrywki, trudne i widowiskowe kopnięcia sprawiły, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Natomiast  zawodnicy byli dobrze przygotowani i prezentowali wysoki poziom. Turniej odbywał się na zasadach semi contactu i obowiązywały ochraniacze na tułów dla młodzieży do 12 roku życia. Natomiast  starszych zawodników obowiązywała zasada full contactu. Niepołomicki Kub reprezentował Oliwer Dobrzeniecki oraz Justyna Krosta.

Justyna Krosta w kategorii kumite 2002/2003 zdobyła ostatecznie 3 miejsce. Pierwszą walkę wygrała z zawodniczką z Łotwy. Całą walkę toczyła ze znaczną przewagą, co  pokazał końcowy werdykt sędziów -  był po prostu jednogłośny. Drugą walkę wygrała przez Wazaari tj. pół punktu. Walka była widowiskowa, gdyż Nasza zawodniczka stosowała różnorodne i trudne techniki. Walkę      o wejście do półfinału Justyna przegrała z zawodniczką z Ukrainy, która została ostatecznie finalistką tej kategorii.  Oliwer Dobrzeniecki w kategorii 2008/2009 nie stanął na podium. Jednak świetnie się zaprezentował i stoczył wyrównaną walkę z zawodnikiem z Ukrainy. Gratulację dla zawodników, którzy dobrze się zaprezentowali  na tak prestiżowym turnieju, tocząc widowiskowe walki. Wiadomo, że pozostał niedosyt, ale to jest właśnie motywacją do dalszych treningów aby na kolejnych turniejach było tylko lepiej.                     Tydzień wcześniej odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Makowie Mazowieckim. W zawodach wzięło udział około 200 zawodników z całej polski. Turniej odbywał się w konkurencji kata i kumite.

Justyna Krosta reprezentowała Niepołomicki Klub w dwóch konkurencjach tj. kata i kumite. Jednak tym razem zdobyła 2 miejsce  tylko w konkurencji kata przegrywając z finalistką zaledwie o 0,1 punktu. W konkurencji kumite 2002/2003 do 55 kg Justyna zwyciężyła przed czasem pierwszą walkę. Natomiast walkę o wejście do półfinału przegrała, ponieważ dała się zaskoczyć i otrzymała uderzenie  w głowę pod  sam koniec walki.
Dziękujemy gminie Niepołomice za współfinansowanie wyjazdu na zawody.

Trener:                                                                                                                                              Wiesław Krosta