Loading

Artykuł

W dniach 1-2 lutego odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushin CARPATHIA CUP.  Naszą gminę reprezentowała Justyna Krosta.

Zawody odbywały się w dwóch konkurencjach kata i kumite na zasadach semi i full contactu. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, a walki były bardzo wyrównane i widowiskowe.

W rezultacie Justyna Krosta zdobyła dwa złote medale startując w kumite i kata. W kategorii kumite U-18 nasza zawodniczka wygrała trzy walki z przeciwniczkami z Białorusi i Ukrainy. Już pierwsza walka była niezmiernie wyrównana. Natomiast w półfinale i finale starania trwały pełną rundę, ale toczyły się pod dyktando niepołomiczanki. Sędziowie jednogłośnie wskazali na Justynę.                             

Drugie złoto Justyna zdobyła w kata. Ta konkurencja odbywała się systemem pucharowym. Justyna zwyciężyła czterokrotnie wygrywając kolejno z zawodniczkami: Węgier, Ukrainy i Polski.

Podsumowując zawody uważam, za udane. Można powiedzieć o dobrym początku rozpoczynającego się sezonu. Justyna Krosta pokazała się jako profesjonalistka. Mówiąc sportowym językiem – dała z siebie wszystko, co zaowocowało dwoma złotymi medalami, które jadą do Niepołomic – powiedział trener i zarazem tata zawodniczki, Wiesław Krosta.

trener: Wiesław Krosta