Loading

Artykuł

Kolejne medale dla Kyokushin 
30 listopada w Radomski odbył się Ogólnopolski turniej karate kyokushin RANDORI CUP. W zawodach wzięło udział ok 360 zawodników i zawodniczek z 27 klubów z całej Polski. Turniej odbywał się w dwóch odrębnych formułach. Według przepisów EKO light contact i semi cotact oraz według japońskich przepisów full contact. Nasz klub reprezentowało siedmioro zawodników i zawodniczek. Patryk Szeląg, Łucja Blicharska, Witek Kałuża, Karol Blicharski, Aleksander Solecki, Kaja Masłowiec oraz Maksymilian Chytoś. 
Pierwsze miejsce zdobył Karol Blicharski w konkurencji kumite 2013/2012 do 25 kg zwyciężył dwa pojedynki przez wazzari (punkt), natomiast w finale spotkał się z kolegą z klubu Witkiem. Chłopaki stoczyli świetną i widowiskową walkę jednak ostatecznie po dogrywce zwyciężył Karol, natomiast w tej samej kategorii Witek Kałuża zdobył wysokie drugie miejsce. Przed walką finałową również zawalczył dwie wspaniałe walki. Na drugim miejscu stanęła także Kaja Masłowiec w kategorii 2009/2008 do 30 kg. Wygrała dwie walki natomiast finałową zawalczyła z bardziej doświadczoną zawodniczą i musiała uznać wyższość rywalki. 
Poza strefą medalową znalazł się Patryk Szeląg w kategorii 2009/2008 do 35 kg, który świetnie zawalczył jednak dostał w głowę co dało przewagę przeciwnikowi. Równie dobrze wypadł Maks Chytroś, który mimo, że wygrał dwie walki to nie udało się stanąć na podium. 
Gratulację dla wszystkich zawodników za ducha walki i odwagę, stoczyliście naprawdę wspaniałe walki i nie mam wam nic do zarzucenia. Z zawodów na zawody zdobywacie nowe doświadczenie co jest bardzo ważne na przyszłe starty. Podziękowanie dla Justyny Krosty, która na zawodach rozgrzewała oraz sekundowała zawodnikom , a także dodawała sława wsparcia i otuchy przed walkami.
Dziękujemy gminie Niepołomice za współfinansowanie wyjazdu na zawody. 
Trener
 Wiesław Krosta