Loading

Artykuł

24 października w Katowicach odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Shinkyokushin. W zawodach wzięło udział 200 zawodniczek i zawodników od 5. do 16. roku życia.

Turniej odbył się w dwóch konkurencjach: kata (forma) i kumite (walka). Nasz Klub reprezentowało 5 zawodników: Filip Litwa, Emilia Rożek, Karolina Rożek, Mikołaj Kluba oraz Marcel Kaleta. Zdobyliśmy 4 medale, w tym trzy złote i jeden srebrny.

Na pierwszym miejscu stanęła Emilia Rożek w kategorii kumite dziewczynek open rocznik 2014/2015. Emilka swoje wszystkie walki wygrała jednogłośnie przez decyzję sędziów, reprezentując przy tym bardzo wysoki poziom. Na pierwszym miejscu również stanął Mikołaj Kluba w konkurencji kumite open 2014/2015. Swoje wszystkie cztery pojedynki również zwyciężył jednogłośnie i postawił – można powiedzieć – wysoką poprzeczkę przeciwnikom. Na najwyższym stopniu podium stanął także Marcel Kaleta w konkurencji kata chłopców 2008/2009. Konkurencję kata rozgrywano systemem pucharowym, a wiec Marcel, aby dojść do najwyższego miejsca na podium musiał wystąpić aż 4 razy.

Na drugim miejscu znalazła się Karolina Rożek w konkurencji kumite dziewczynek do 35 kg. Dwie walki wygrała jednogłośnie. Walkę finałową przegrała po zaciętej dogrywce przez wskazanie sędziego. Karolina pokazała ogromnego ducha walki i nie odpuszczała nawet do ostatniej sekundy. Poza podium znalazł się Filip Litwa startując w konkurencji kumite 2010/2011, który na zawodach był po raz pierwszy. Zabrakło mu trochę wiary w siebie. Trzeba jednak przyznać, że ambicji mu nie zabrakło.

Podziękowania dla trenera Wiesława Krosty, który przygotował zawodników, a na zawodach udzielał stosownych rad i sekundował zawodnikom. Podziękowania również dla rodziców za zaufanie i obecność na zawodach ze swoimi pociechami. Gratulacje dla wszystkich zawodników i dla debiutantów i dla tych, którzy byli już kolejny raz. Każdy turniej czegoś nas uczy, dlatego wyciągnijmy z tego turnieju wnioski i trenujemy jeszcze z większym zapałem, aby zdobywać kolejne medale.

 

Przejazd na zawody dofinansowała gmina Niepołomice.