Loading

Artykuł

14 października w Zespole Szkół Licealnych odbył się Turniej Leżajsk Open Karate Cup organizowany przez Centrum Sztuk Walki i Sportu w Leżajsku. 

W zawodach wzięło udział około dwustu karateków z 22 klubów. Klub niepołomicki reprezentowało 8 zawodników i zawodniczek: Julia Stanecka, Julia Cenda, Aleksandra Pieprzyca, Kacper Krawczyk, Dominika Krawczyk, Łukasz Fryca, Karol Basak i Justyna Krosta. Zdobyliśmy sześć medali: 4 złote i 2 brązowe.

Pierwsze miejsce zajęli: Aleksandra Pieprzyca w kategorii kumite dla rocznika 2004/ 2005 do 50 kg, Kacper Krawczyk w kategorii kumite dla rocznika 2004 / 2005 do 45 kg oraz Justyna Krosta w kategorii kata i kumite dla rocznika 2002/2003 do 50 kg.

Trzecie miejsce zajęli: Julia Cenda w kategorii kumite dla rocznika 2004/2005 powyżej 50 kg, oraz Karol Basak w kategorii kumite dla rocznika 2002/2003 do 55 kg, który nie wygrał swojej konkurencji, ale stoczył zacięte pojedynki stojące na wysokim poziomie. Pokazał tym samym wielkiego ducha walki. Swoją postawą zaskoczył nawet prowadzącego trenera Wiesława Krostę, który był pod wrażeniem poczynań wychowanka.

Był to nasz pierwszy turniej powakacyjny, więc zawodnicy naprawdę spisali się bardzo dobrze. Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów. Kolejne zawody już za tydzień. Podziękowania dla Macieja Krawczyka, który jak zwykle pełnił rolę fotografa. Przejazd na zawody dofinansowała Gmina Niepołomice.

Więcej informacji:

• www.kyokushin-niepolomice.pl
• Facebook: Niepołomice Klub Karate Kyokushin