Loading

Artykuł

28 października odbył się III Turniej w Katowicach o Puchar Burmistrza Miasta. Zawodnicy zmagali się w dwóch kategoriach tj. w kata, gdzie uczestnicy byli podzieleni na kategorie dostosowane do stopnia umiejętności oraz w kumite, czyli w walce z podziałem na wiek i wagę. W zawodach wzięło udział około 350 zawodników.

Nasz klub reprezentowało 11 zawodników i zawodniczek. Zdobyliśmy 10 medali i tytuł najlepszej zawodniczki dla Justyny Krosty. Na pierwszym miejscu stanęło aż 5 zawodników: Kacper Krawczyk w kategorii rocznika 2005/2004 do 45 kg, Łukasz Fryca rocznika 2005-2004 +55 kg, wygrywając w dobrym stylu wszystkie swoje walki przed czasem, Julia Stanecka w kategorii kata od 10.1 Kyu do 9.2 Kyu zwyciężyła pięć pojedynków, ponieważ tym razem konkurencja kata odbywała się na tzw. chorągiewki. Inaczej mówiąc obowiązywał system pucharowy – startowaliśmy w parach i przegrywający odpadał.

Dwa pierwsze miejsca zajęła Justyna Krosta w kategorii kata od 6.1 Kyu i powyżej oraz w kategorii kumite dla rocznika 2002/2003 do 55 kg. Drugie miejsce zajęła Julia Stanecka tym razem w kategorii kumite dla rocznika 2009/2008 +30 kg. Po raz kolejny pokazała piękny styl walki i zanotowała zwycięstwo w dwóch walkach, to zasługa zaangażowania i przykładania się na treningu. Na trzecim miejscu stanęły trzy zawodniczki: Julia Cenda w kategorii rocznika 2004/2005 do 55 kg, Agnieszka Trela w kategorii rocznika 2005/2004 do 55 kg oraz Łucja Blicharska będąca na zawodach po raz pierwszy w kategorii rocznika 2012/2010 w tzw. walce bez kontaktowej polegającej na pokazaniu jak najlepszej techniki. Dobrze również spisał się Piotr Połowianiuk w kategorii kata 10.1 Kyu do 9.1 Kyu. Co prawda nie udało mu się stanąć na podium, ale wygrał trzy pojedynki w kata. Po raz kolejny – tytuł najlepszej zawodniczki dla Justyny Krosty. Zawody były bardzo dobrze zorganizowane, a każdy zawodnik otrzymał upominek. Nagrody były bardzo prestiżowe m.in. słuchawki, głośniki, power-banki, a za tytuł najlepszej zawodniczki czy zawodnika czekały e-mono-cykle.
Podziękowania dla Pawła Połowianiuka, który na zawodach wykonywał zdjęcia oraz opiekował się najmłodszymi i także dla Macieja Krawczyka, który mimo innych planów dojechał do nas i również wykonał pamiątkowe zdjęcia.Wyrazy szacunku również dla trenera Wiesława Krosty, który na zawodach pełnił rolę sędziego.