Loading

Artykuł

W sobotę 23 września w Rzeszowie odbyły się eliminacje do Mistrzostw Europy. Niepołomicki Klub Karate Kyokushin reprezentowała Justyna Krosta.

Długie przygotowania nie poszły na marne. Zajęła pierwsze miejsce w kategorii 2002 -2001 do 50 kg. Justyna stoczyła cztery ciężkie walki. Pierwszą wygrała jednogłośnie, natomiast drugą zwyciężyła dopiero po dogrywce, ale z dużą przewagą. Trzecia walka zapowiadała się ciekawie, ponieważ naprzeciwko Justyny stanęła ubiegłoroczna mistrzyni Europy. Jednak zawodniczka z Niepołomic nie pozostawiła złudzeń, wygrała walkę i znalazła się w finale. Ostatnią walkę wygrała po zaciętej dogrywce. Ponadto Justyna została okrzyknięta najlepszą zawodniczką kategorii U-16.

To wielki sukces, który zdecydował o zakwalifikowaniu się do reprezentacji Polski.

W czasie zawodów wspierał i motywował siostrę brat Kuba pełniąc rolę tzw. sekundanta. Trzeba przyznać, że w tej roli – chociaż pierwszy raz – sprawdził się bardzo dobrze. Dziękujemy wszystkim, którzy trzymali kciuki. Już niedługo Mistrzostwa Europy, następny sprawdzian dla naszego teamu, w roli głównej z Justyną.