Loading

Artykuł

25 listopada w Wilkowicach odbył się III Otwarty Turniej Karate Grand Prix Beskidów. W zawodach wzięło udział około 250 zawodników z 24 ośrodków. Wśród tak dużej grupy zawodników zawodnicy z naszego klubu zaznaczyli swój udział i to z bardzo dobrym skutkiem.

Niepołomicki Klub Kyokushin reprezentowali: Julia Stanecka , Łukasz Fryca i Justyna Krosta. Najlepiej z nich wypadła Justyna Krosta zdobywając dwa złote medal: w kategorii kata do lat 18 oraz w kategorii kumie roczników 2002/2003 do 50 kg wygrywając wszystkie walki przez waza-ari.

Bardzo dobrze również spisała się nasza mała wojowniczka Julia Stanecka zajmując 3 miejsce w kata (wygrywając 3 tury) oraz 2 miejsce w kategorii kumite 2009/2008 wygrywając we wspaniałym stylu swoje 3 walki. Natomiast po zaciętym pojedynku finałowym i dogrywce Julcia musiała uznać wyższość rywalki. Łukasz Fryca w kategorii 2004/2005 do 60 kg również spisał się bardzo dobrze wygrywając wszystkie swoje 3 walki przed czasem, uplasował się na drugim miejscu.

Rewelacyjny wynik naszych zawodników, którzy zdobyli aż pięć medali, pozwolił im zająć siódme miejsce drużynowo. Do sukcesu przyczynił się sensei Wiesław Krosta, który na zawodach przygotowywał zawodników do pojedynków fizycznie i mentalnie oraz pełnił rolę sekundanta.
Podziękowania dla Dariusza Fryca, który na zawodach pomagał zawodnikom w przygotowaniu do walki.