Loading

Artykuł

W sobotę 2 grudnia odbyły się Mistrzostwa Polski PFKK w Mielcu. W zawodach wzięło udział około 250 zawodników z 37 klubów.

Zawody odbywały się w kategorii kata i kumite na zasadach full – contactu czyli z dopuszczeniem pełnej siły w uderzeniach. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Aby znaleźć się na trzecim miejscu należało wygrać minimum 2 walki.

Zawodnicy musieli stoczyć walkę o trzecie miejsce, co w wielu turniejach nie jest praktykowane. Niepołomicki Klub Karate Kyokushin reprezentowało pięciu zawodników i zawodniczek: Łukasz Fryca, Aleksandra Pieprzyca, Kacper Krawczyk, Julia Cenda i Justyna Krosta. Jak się okazało: ilu zawodników tyle medali, a więc zdobyliśmy pięć medali, a w tym 3 złote i 2 brązowe.

Dwa złote krążki zdobyła Justyna Krosta w kategorii kata 15-16 lat oraz w kategorii kumite 2002-2001 do 55 kg. Wygrywając wszystkie walki w bardzo dobrym stylu. Jedną wygrała przez Ippon (punkt)nokautując zawodniczkę. Zaś finałową walkę wygrała przez waza-ari (0,5 punktu). Na najwyższym stopniu również uplasowała się Aleksandra Pieprzyca w kategorii 2003/2004 do 50kg. Stoczyła trzy bardzo ładne pojedynki, a w tym finałowy wygrany przed czasem. Na trzecim miejscu uplasował się Łukasz Fryca w kategorii 2003/2004 do 57 kg oraz Julia Cenda w kategorii 2003/2004 do 55 kg.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom wynikom na turnieju. Tym samym zakończyliśmy tegoroczny sezon pięcioma medalami na Mistrzostwach Polski, a już od stycznia startujemy z nowym sezonem na bardzo prestiżowym turnieju CARPATHIA CUP.

Podziękowania dla Macieja Krawczyka który pełnił role fotografa, oraz dla trenera Wiesława Krosty za sumienne przygotowania zawodników do tego rocznych turniejów.