Loading

Artykuł

150 uczestników, rywalizacja, walka, emocje, wygrana. To wszystko w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Karate Dragon Fights Kyokushin Cup, 11 kwietnia w Radomiu.

Godziny ciężkich treningów i niesamowita dyscyplina zawodników, przyniosła rezultaty Niepołomickiemu Klubowi Karate Kyokushin. Drużyna przywiozła ze sobą 4 złote medale, 2 srebrne i 1 brązowy w kategorii kumite semi contact dla juniorów, a dla seniorów full contact.

Niepołomicki klub reprezentowało 13 zawodników. Justyna Krosta, Sandra Maśnica, Szewczyk Oliwia, Aleksandra Pilch, Aleksandra Pieprzyca, Kacper Krawczyk, Julia Cenda, Dominik Bularz, Weronika Kurzeja, Szymon Grymek, Łukasz Fryca, Martyna Kubik i Sebastian Skocz. Sekcja Karate Kyokushin została założona  niespełna 7 lat temu, a już od jakiegoś czasu na każdych zawodach, także międzynarodowych, nasza ekipa zajmuje czołowe miejsca.

Oliwia Szewczyk 13 lat  w kategorii -50 kg miejsce 3

Świetny debiut miała na koncie Aleksandra Pieprzyca, która wygrała jedną walkę przed czasem. Dobrze zaprezentowała się też Weronika Kurzeja wygrywając jedną walkę, a drugą przegrała z finalistką turnieju. Ostatecznie ośrodek z Niepołomic zajął II miejsce w klasyfikacji drużynowej. Wszystkim zawodnikom gratulujemy odniesionych na tym turnieju sukcesów.

Przejazd na zawody dofinansowała Gmina Niepołomice.