Loading

Artykuł

13 czerwca w Wieliczce, odbył się V Ogólnopolski Turniej o Puchar Solny Młodzików, Kadetów i Dzieci Kyokushin Karate.

W zawodach wzięło udział ponad 250 zawodników z 25 klubów z Polski, w tym jedna ekipa z Austrii. Turniej zorganizował Wielicki Klub Karate Kyokushinkai.

Zawodnicy z Niepołomickiego Klubu Karate Kyokushin indywidualnie wywalczyli 15 medali. W klasyfikacji drużynowej pozwoliło to zająć klubowi I miejsce. Warto zwrócić uwagę, że wszyscy zawodnicy zaprezentowali się wyśmienicie. Troje zawodników przywiozło z zawodów po 2 medale.

Rywalizacja na turnieju rozgrywała się w odpowiednich dla zawodników kategoriach wagowych i wiekowych. W kata dziewcząt open po raz pierwszy na II  miejscu podium stanęła Dominika Krawczyk pokazując świetną dyscyplinę i doskonałość swojej techniki, a tuż za nią uplasowała się Aleksandra Pieprzyca zdobywając III miejsce. W kata kadetek, w grupie 12-13 lat, Justyna Krosta zajęła I miejsce. Swój pierwszy życiowy sukces w grupie chłopców, w roczniku 2007, zanotował Mateusz Cenda zdobywając miejsce I. Kacper Walczak zdobył miejsce II wśród chłopców do 9 lat. Kacper Krawczyk w kategorii kata 10-11 lat uplasował się na I miejscu.

W kumite semi contact, w kategorii (12-13 lat ) do 45 kg I miejsce zajęła Justyna Krosta, tuż za nią Martyna Kubik zdobywając II miejsce. W kategorii (12-13 lat) powyżej 45 kg Nina Malina zajęła III miejsce - ćwicząca zaledwie 6 miesięcy. W kategorii (10-11 lat) do 40 kg na najwyższym stopniu podium stanęła Aleksandra Pieprzyca, warto podkreślić, że zawodniczka  również jak jej klubowa koleżanka, ćwiczy od 6 miesięcy. Na III miejscu uplasowała się Julia Cenda. W kategori (10-11 lat) - 35 kg na II miejscu podium stanęła Zuzanna Pryk. Wśród chłopców, w grupie (10-11 lat) do 45 kg Kacper Krawczyk zajął miejsce II, wygrywając 3 walki. W gronie chłopców (12-13 lat) najlepiej spisał się Konrad Kaczor, który stanął na pierwszym miejscu, a Szymon Grymek na trzecim.

Najlepiej spisali się Kacper Krawczyk zajmując I miejsce w kata, a II w kumite, Aleksandra Pieprzyca zajmując I miejsce w Kumite i III w kata oraz Justyna Krosta zajmując zarówno I miejsce w kata jak i w kumite. Równie dobrze spisał się Karol Basak wygrywając 2 walki w kategorii (12-13 lat) - 45 kg.

Do turnieju młodych sportowców przygotował sensei Wiesław Krosta, który na zawodach pełnił rolę sędziego.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom za odniesione sukcesy na tym turnieju ,a rodzicom za wspaniałe wsparcie i doping.

Podziękowanie dla fotoreportera Macieja Krawczyka.