Loading

Artykuł

19. września 2015r. w Giedlarowej, odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin/Shinkyokushin Dzieci i Młodzieży – GIEDLAROWA CUP.

Zawody były organizowane przez Centrum Sztuk Walki i Sportu w Leżajsku kierowane przez Sensei Adama Dziki, a głównym sędzią był Shihan Wiesław Gwizd 5th Dan z Tarnowa. Turniej był zorganizowany pod patronatem Wójta Gminy Leżajsk Krzysztofa Sobejko. W zawodach brało udział 16 klubów z miejscowość: Skarżysko-Kamienna, Brzozów, Krosno, Chełm, Hrubieszów, Morawica, Ropczyce, Kielce, Tarnów, Kolbuszowa, Mielec, Przeworsk, Tarnobrzeg oraz Leżajsk jako gospodarz. Wszystkich zawodników było 146. Warto nadmienić, że turniej był na dobrym poziomie pod względem organizacyjnym i wyszkolenia zawodników.

Niepołomicki Klub Kyokushin Karate wziął w turnieju i zdobył 9 medali. Klub reprezentowało 10 zawodników: Łukasz Fryca, Kacper Krawczyk, Kacper Walczak, Mateusz Cenda, Julia Cenda, Sandra Maśnica, Oliwia Szewczyk, Justyna Krosta, Aleksandra Pieprzyca, Martyna Kubik. W kumite semi-contact (walka z lekkim kontaktem) na podium stanęli: w kategorii 50kg - Martyna Kubik, która zajęła miejsce 2 oraz Oliwia Szewczyk i Justyna Krosta zajęły miejsca 3. Natomiast w kategorii +40kg Aleksandra Pieprzyca zajęła miejsce 3, a w kategorii 25kg Mateusz Cenda wywalczył miejsce 2.

W kategorii kata klub z Niepołomic także wywalczył medale.
Justyna Krosta – miejsce 1,
Mateusz Cenda – miejsce 2,
Sandra Maśnica i Kacper Walczak – miejsca 3.

Warto wyróżnić Mateusza Cendę, który był najmłodszym zawodnikiem Naszego Klubu i mając zaledwie 8 lat zdobył 2 puchary w konkurencji kata i kumite. Wszystkim serdecznie gratulujemy sukcesów, życzymy kolejnych i łączymy