Loading

Artykuł

W sobotę Polski Południowej PFKK Full Contract Kyokushin Karate. 

Na zawody zjechało 29 klubów z całej Polski, Rosji i Niemiec. Niepołomicki Klub Karate Kyokushin wywalczył na tej imprezie 4 medale: 2 złote, 2 srebrne. 220  zawodników mierzyło swe siły tylko w konkurencji kumite (walki).

Niepołomice reprezentowało 10 zawodników: Sandra Maśnica, Oliwia Szewczyk, Kacper Krawczyk, Kacper Walczak, Bartłomiej Gładysz, Aleksandra Pieprzyca, Martyna Kubik, Weronika Kurzeja, Julia Cenda i autorka tekstu - Justyna Krosta. 
Wszyscy zawodnicy z Niepołomic pokazali się z dobrej strony i wykazali wielkiego ducha walki. Należy podkreślić, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie m.in. za sprawą naszych zawodników. 

Najlepiej spisały się Aleksandra Pieprzyca (11 lat), która w kategorii – 40 kg zajęła I miejsce oraz Justyna Krosta (13 lat), która w kategorii – 45 kg zajęła również I miejsce.

Bardzo dobrze walczyli też Martyna Kubik, która zajęła miejsce II (13 lat) w kategorii -45 kg. Na pochwałę zasługuje także Kacper Krawczyk (10 lat) w kategorii – 40 kg, który po wyrównanej walce w dogrywce uległ zawodnikowi z Berlina i zajął II miejsce. Tuż za podium, na IV miejscu uplasowała się Sandra Maśnica (14 lat) w kategorii – 50 kg.

Na pochwałę zasługuje także Kacper Walczak, który również dobrze walczył. Bowiem pierwszą walkę wygrał zdecydowanie, a czwartą po dogrywce przegrał przez wskazanie. 

Na tych zawodach - jak często się to zdarza - nasz trener, Wiesław Krosta, pełnił rolę sędziego.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w zawodach, gratulujemy odniesionych sukcesów i życzymy następnych w Nowym Roku, ponieważ udziałem w tych zawodach zakończyliśmy sezon 2015r.

 

Justyna Krosta 
zawodniczka Niepołomickiego Klubu