Loading

Artykuł

MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN  W BUDAPESZCIE

24-24 listopada odbyły się Mistrzostwa Europy karate Shinkyokushin na Węgrzech w Budapeszcie. Na zawodach wystartowało ponad 400 zawodników z 23 krajów w kategoriach  U16, U22  i seniorzy. Każda reprezentacja mogła wystawić tylko dwóch  zawodników z danej kategorii wiekowej i wagowej , którzy zakwalifikowali się podczas kwalifikacji do Mistrzostw Europy. Turniej odbywał się w dwóch konkurencjach kata i kumite.
Zawoniczka z Niepołomic Justyna Krosta reprezentowała Polskę w dwóch kategoriach kata u16 oraz kumie 2002-2003 do 55 kg, dzięki temu, że na kwalifikacjach w Ostrołęce  zdobyła dwa pierwsze miejsca i tytuł najlepszej  zawodniczki.
Podczas Mistrzostw Europy  tym razem nie udało się zdobyć medalu, chociaż  nie dużo brakło. W konkurencji kata Justyna  przegrała walkę o wejście do półfinału z finalistką tej kategorii. W kumite natomiast, wygrała walki w dobrym stylu, jednak po wyrównanym pojedynku o wejście do półfinałów przegrała z Litwinką – finalistką oraz najlepszą zawodniczką turnieju.
Podsumowując uważam, że Justyna poradziła sobie naprawdę dobrze, niestety tym razem bez medalu ale za to wracamy  z doświadczeniem na kolejne starty. Praca, którą włożyła zawodniczka na pewno zaowocuje w przyszłości. To były naprawdę bardzo intensywne przygotowania. Porażka czasem uczy nas bardziej niż wygrana, dlatego w styczniu Justyna próbuje sił w kolejnych kwalifikacjach tym razem w kategorii 17-18 lat. Nowe wyzwania czekają.
Podziękowania dla Miasta i Gminy Niepołomice za dofinansowanie startu zawodniczki w tak ważnych i prestiżowych zawodach. Zdobyliśmy kolejne doświadczenie, wyciągnęliśmy wnioski i pracujemy dalej aby na kolejnych zawodach było tylko lepiej!
Podziękowania również dla zarządu Niepołomickich wodociągów za dodatkowe udostępnienie sali, która znajduję się w budynku krytej pływalni przy ul. Korczaka 5