Loading

Artykuł

W sobotę 2 marca w Będzinie odbył się II Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin pod honorowym patronatem prezydenta miasta.

W turnieju wystartowało 300 zawodników z około 30 klubów. Zawody odbywał się w konkurencji kata i kumite dzieci, młodzików, kadetów i juniorów. Niepołomicki Klub Karate Kyokushin reprezentowała ośmioosobowa reprezentacja: Oliwia Dobrzeniecka, Julia Stanecka, Julia Pietras, Kacper Krawczyk, Marcel Kaleta, Karol Blicharski, Łucja Blicharska i Justyna Krosta.

Niepołomiccy karatecy zdobyli 5 medali. Dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe.

Na pierwszym miejscu stanął Karol Blicharski w kategorii kumite 7-8 lat który zwyciężył cztery walki. Zdobył także trzecie miejsce w konkurencji kata dzieci 7-8 lat. Pierwsze miejsce zdobyła również Justyna Krosta w kategorii kumite 17-18 lat do 55 kg, wygrywając swoje walki w bardzo dobrym stylu.
Na drugim miejscu w konkurencji kumite dzieci do 40 kg stanęła Julia Stanecka, po wygraniu dwóch walk. Trzecie miejsce zdobyła Łucja Blicharska w kategorii kumite 7-8 lat wygrywając aż trzy walki.

Gratulacje dla wszystkich zawodników. Jest to kolejne doświadczenie na następne starty. Szczególne gratulacje dla Naszych mniej doświadczonych zawodników, którym nie można było odmówić ducha walki, ale zabrakło obycia i doświadczenia w turniejach by dostać się do strefy medalowej.
Podziękowania dla Wiesława Krosty , który przygotował zawodników na turniej oraz dla Jakuba Krosty, który prowadził rozgrzewkę zawodników przed walkami, a także asystował im podczas walk. Maciej Krawczyk – jak zwykle – pełnił rolę fotografa. Za co serdecznie mu dziękujemy.