Loading

Artykuł

W sobotę dn. 30.03.2019r. w Leżajsku odbyły sięMistrzostwa Makroregionu Południowego  i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kyokushin Karate.  Turniej odbywał się w dwóch konkurencjach kata, które odbywało się na tzw. noty oraz  kumite semi contactu i full contactu.   W zawodach wzięło udział ok. 250 zawodników z 35 klubów. Nasz Klub reprezentowała tylko Justyna Krosta. ​​​​​​Był to bardzo udany start zawodniczki Niepołomickiego Klubu Kyokushin Karate.

Justyna Krosta zdobyła dwa złote medale oraz tytuł: „Najlepszej Zawodniczki”. Pierwsze miejsce  w konkurencji kumite semi contactu do 55 kg,  rocznik 2003/2001. Justyna stoczyła trzy pojedynki. Pierwszą walkę wygrała przez Ippon – trafiając w głowę , a następnie w brzuch. Przez niezdolność zawodniczki do walki wygrała przed czasem. Drugą walkę również wygrała przez  Ippon. Natomiast walka finałowa trwała pełny wymiar czasu, ale Justyna zwyciężyła jednogłośnym werdyktem sędziów.  ​​​​W konkurencji kata otrzymała najwyższą  ilość punktów spośród wszystkich startujących i zdobyła tak jak w kumite pierwsze miejsce, co należy do rzadkości, by sukcesy odnosić w obu konkurencjach. Zwykle zawodnicy specjalizują się w kata lub kumite, ale w historii zawodów Kyokushin, nawet na najwyższym poziomie zdarzali się zawodnicy, którzy byli dobrzy zarówno w kata jak i kumite.​​​​​​​​​​​Miłym zaskoczeniem okazało się, kiedy po raz kolejny Justyna została najlepszą zawodniczką turnieju. To zasługa determinacji i ciężkiej pracy. Cieszymy się, że ciężkie i systematyczne treningi przynoszą tak wspaniałe rezultaty na turniejach, bo przecież ciężka, wytrwała praca, przelany pot na treningach nie przekłada się zawsze na  wynik. Jak we wszystkim trzeba mieć trochę szczęścia, utrafić z metodami treningowymi i na dyspozycję dnia danego zawodnika. Widać, to wszystko u Justyny zadziałało i to nie po raz pierwszy, ale tak jak każdy sportowiec niejednokrotnie spodziewała się więcej a osiągnęła mniej. To jest sport i tak jak w życiu, trzeba dawać sobie radę z porażką  i sukcesem.​​                                                                        ​​​​​​​​Podziękowania dla Zarządu Wodociągów Niepołomice, które udostępniają  nam sale, znajdującą się w budynku krytej pływalni. Dzięki czemu możemy systematycznie trenować i tym samym dążyć do upragnionych celów i zdobywać czołowe miejsca na turniejach.