Loading

Artykuł

W dniu 23 marca odbyły się Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate Organizacji WKB w Lorce znajdujące się w Hiszpanii .  W zawodach wzięło udział prawie 400 zawodników z 21 państw. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie zarówno w konkurencji kata jak i kumite. Zawody odbywały się z przepisami full contactu. Nasz Klub reprezentowało 5 zawodników: Justyna Krosta, Oliwia Dobrzeniecka, Oliwer Dobrzeniecki, Kacper Krawczyk oraz Jakub Krosta.​​​​

Na podium stanęła tym razem tylko Justyna Krosta, zdobywając dwa medale tj.drugie miejsce w konkurencji kata oraz trzecie miejsce w konkurencji kumite 17-18 lat.  Pierwszą walkę zwyciężyła w dobrym stylu przez Wazaari a drugą ,mimo iż pojedynek był bardzo wyrównany, to wygrała przez przez trafienie w głowę.​​​​

Jakub Krosta w kategorii senior do 65 kg stoczył walkę z zawodnikiem z Kazachstanu, Mistrzem Europy oraz wielokrotnym medalistą.  Walka była bardzo wyrównana i Kuba mimo małego doświadczenia naprawdę dobrze zawalczył, jednak przez genten – minus pół punktu musiał uznać wyższość  rywala. ​​​Oliwia Dobrzeniecka trafiła na doświadczoną zawodniczkę, która wygrała tą kategorię. Kacper Krawczyk i Oliwer Dobrzeniecki przegrali swoje walki przez trafienie w głowę. ​​Gratulację dla wszystkich zawodników, którzywzięli udział w  międzynarodowych zawodach.  Dla mniej obytych zawodników nie było łatwo, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo, przecież to mistrzostwa Europy! Jednak miejmy nadzieje, że to doświadczenie przełoży się kiedyś, tak jak u doświadczonej Justyny, na sukcesy.​   Dziękujemy Państwu  Dobrzenieckim, którzy zapewnili nam świetne warunki podczas pobytu w Hiszpanii, a także zorganizowaliwiele atrakcji. Dzięki temu, te chwile zapamiętamy na bardzo długi czas. Podziękowania także dla WodociągówNiepołomice, które udostępniają nam sale, znajdującą się w budynku krytej pływalni. Dzięki czemu możemy systematycznie trenować, podnosić  umiejętności , a tym samym dążyć do upragnionych celów oraz wychowywać nowych adeptów sztuki karate.