Loading

Artykuł

Dnia 6 marca (sobota) w Sandomierzu odbył się Ogólnopolski Turniej  Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 300 zawodników z 30 klubów. Turniej odbywał się zasadach semicontactu. Nasz Klub reprezentowała 9-cio osobowa kadra zawodników i zawodniczek: Łucja Blicharska, Marcel Kaleta, Kaja Masłowiec, Nadia Skowrońska, Magdalena Dziki, Jan Dziki, Oliwer Dobrzeniecki, Kacper Krawczyk i Oliwia Dobrzeniecka. Aż 6 zawodników po raz pierwszy próbowało swoich sił na tego typu turnieju.                                         Pierwsze miejsce zdobyło 2 zawodników: Łucja Blicharska w kategorii 2011/2010 do 35 kg i  Oliwer Dobrzeniecki w kategorii 2009/2008 do 30 kg.  Łucja stoczyła 3 walki, z czego 2 zostały rozstrzygnięte dopiero po dogrywce. Jednak werdykt na zawodniczkę z Niepołomic był jednogłośny, walka finałowa była bardzo zacięta jednak z przewagą naszej zawodniczki. Łucja świetnie sobie poradziła. Warto podkreślić, że był to dla niej pierwszy start w semi contaccie. Na najwyższym podium stanął również Oliwer. Stoczył aż 4 walki, które wygrał w dobrym stylu. Trzy walki zwyciężył przez Ippon, czyli przed czasem. Walka finałowa była wymagająca, bo spotkał się z bardzo dobrym zawodnikiem. Pierwsza runda zakończyła się wskazaniem przez sędziów werdyktu remisowego. Po dogrywce sędziowie narożni podzielili wskazania na obu zawodników i dopiero wskazanie sędziego na macie, dało zwycięstwo Oliwerowi.

Drugie miejsce zdobyła Oliwia Dobrzeniecka w kategorii 2003/2004 do 50 kg. Na trzecim miejscu stanęła Nadia Skowrońska. Stoczyła 3 walki, z czego 2 wygrała ze znaczną przewagą. Trzecią walkę również toczyła się pod jej dyktando, ale pod koniec rundy została trafiona w głowę, co dało zwycięstwo rywalce. Nadia również po raz pierwszy brała udział w turnieju, lecz sprawiedliwie zasłużyła na to najniższe podium.

Do podium niewiele zabrakło Marcelowi Kalecie i Kai Masłowiec, którzy również stoczyli wyrównane walki. Dla nich także był to pierwszy turniej. Magda Dziki miała pecha, bo już w pierwszej walce trafiła na doświadczoną zawodniczkę i musiała uznać jej wyższość.

Podsumowując, jestem zadowolony z wszystkich zawodników. Pokazali ambicje i serce do walki, a ich występ należy zaliczyć do udanych. Był to dla większości pierwszy turniej. Myślę, że z turnieju na turniej nabiorą większej pewności siebie i będzie lepiej niż za pierwszym razem.

Justyna Krosta, tym razem na zawodach pełniła rolę sekundantki. Motywowała zawodników i przygotowywała  ich fizycznie  do poszczególnych walk.                                         Podziękowania dla Zarządu Wodociągów Niepołomice, które udostępniają  nam sale, znajdującą się w budynku krytej pływalni. Dzięki czemu możemy systematycznie trenować i tym samym dążyć do upragnionych celów i zdobywać czołowe miejsca na turniejach. Podziękowania także dla rodziców, którzy podczas turnieju wspierali i dopingowali swoje pociechy.