Loading

Artykuł

W sobotę 3 lutego w Rzeszowie odbył się Międzynarodowy Turniej CARPATHIA CUP. W zawodach wzięło udział ponad 600 zawodników z 12-tu krajów m.in. Litwy, Ukrainy, Austrii, Kazachstanu, Rosji i Polski.

Niepołomicki Klub Shinkyokushin reprezentowała piątka zawodników: Julia Stanecka, Kacper Krawczyk, Aleksandra Pieprzyca, Łukasz Fryca i Justyna Krosta.

Na pierwszym miejscu podium stanęły dwie zawodniczki: Justyna Krosta w kategorii 2002/2003 do 50 kg, która stoczyła trzy walki w tym również z zawodniczką z zagranicy. Wszystkie walki wygrywała jednogłośnie. Aleksandra Pieprzyca w kategorii 2004/2005 do 50 kg też wygrała wszystkie walki jednogłośnie. Na trzecim miejscu uplasował się Łukasz Fryca w kategorii 2004/2005 do 60 kg. Stoczył on dwie walki. Pierwszą wygrał jednogłośnie. Natomiast drugą przegrał z zagranicznym zawodnikiem.

Równie dobrze spisała się nasza najmłodsza zawodniczka – Julia Stanecka w kategorii 2008/2009 do 35 kg. Pierwszą walkę wygrała, drugą zaś przegrała pomimo, że walczyła bardzo dobrze, ale w końcówce zabrakło koncentracji i przeciwniczka za skuteczną technikę otrzymała Wazaari czyli pół punktu. Niestety nie udało się już tej straty odrobić. Kacper Krawczyk także pokazał się z dobrej strony. Pierwszą walkę wygrał przed czasem z zawodnikiem z Rosji, drugą zaś po wyrównanej walce, przegrał przez tzw. wskazanie sędziego.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom. To był Nasz pierwszy turniej w tym roku. Trzeba przyznać, że wychowankowie Niepołomickiego Klubu Shinkyokushin pokazali się z dobrej strony, a ich walki stały na wysokim poziomie.

Podziękowania dla trenera Wiesława Krosty, który przygotował zawodników do turnieju oraz prowadził rozgrzewki zawodników i udzielał ostatnich wskazówek przed walkami. Podziękowania również dla Macieja Krawczyka pełniącego jak zwykle rolę fotografa.